0530 708 54 54
0530 708 54 54
04 Şubat 2023 Cumartesi 20:44:00 - Güncelleme:04 Şubat 2023 Cumartesi 20:44:00

Sırbistan'da 'turuncu', Hırvatistan'da 'kırmızı' alarm

Kaynak: AA

ABONE OL

Sırbistan ve Hırvatistan'da etkili olan şiddetli rüzgar ve kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Sırbistan Hidrometeoroloji Enstitüsünce (RHMZ) yapılan açıklamaya göre, ülkede etkili olan kar yağışı ve şiddetli rüzgar hayatı etkilerken, birçok bölgede turuncu alarm verildi.

Elektrik kesintilerinin de yaşandığı ülkede, başkent Sırbistan'dan Novi Sad'a düzenlenen birçok tren seferi iptal edildi.

HIRVATİSTAN'DA KIRMIZI ALARM

Hırvatistan Devlet Hidrometeoroloji Enstitüsünün (DHMZ) açıklamasında ise ülkenin sahil bölgelerinde şiddetli rüzgar nedeniyle kırmızı alarm, güney kısımlarda ise turuncu alarm verildiği belirtildi.

Yerel basındaki haberlere göre, öğle saatlerinde Karlovac Bölgesi'nde etkisini artıran şiddetli rüzgar, Ozalj, Karlovac ve Cetingrad'da elektrik ve telekomünikasyon kesintilerine neden oldu.

Şiddetli rüzgarın yıktığı ağaçların araçlara zarar verdiği ülkede vatandaşlara mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısı yapıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX