0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Kasım 2023 Perşembe 16:19:00 - Güncelleme:30 Kasım 2023 Perşembe 16:19:00

Rusya'dan Hamas açıklaması, "Liderlerine minnettarız"

Kaynak: AA

ABONE OL

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rus diplomasisinin Gazze'de esir tutulan vatandaşlarını kurtarmak için mümkün olan her şeyi yaptığına dikkati çekerek, 'Acil çağrılarımıza olumlu yanıt verdikleri için Hamas hareketinin liderlerine minnettarız.' dedi.

Zaharova, Hamas'ın abluka altındaki Gazze Şeridi'nde esir olan 2 Rus vatandaşını serbest bırakmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Rus vatandaşlarının, İsrail ile Hamas arasında değişim konusunda mutabakata varılan şartların yerine getirilmesine bağlı olmaksızın evlerine dönme fırsatı verildiğine işaret eden Zaharova, Rus diplomasisinin vatandaşlarını kurtarmak için mümkün olan her şeyi yaptığına dikkati çekti.

Zaharova, "Acil çağrılarımıza olumlu yanıt verdikleri için Hamas hareketinin liderlerine minnettarız. Gazze Şeridi'nde kalan Rusların bir an önce serbest bırakılması için çaba göstermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Hamas, 26 Kasım'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çabalarına karşılık Rus vatandaşlığı da bulunan bir İsrailli esiri serbest bırakmıştı.

Hamas, dün abluka altındaki Gazze Şeridi'nde esir olan 2 Rus vatandaşının Putin'in çabalarına karşılık serbest bırakıldığını duyurmuştu.

Etiketler : RUSYA GAZZE HAMAS AÇIKLAMA
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX