0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Mart 2023 Perşembe 16:43:00 - Güncelleme:30 Mart 2023 Perşembe 16:43:00

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiye'ye geliyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 6-7 Nisan'da Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağını belirtti.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun davetlisi olarak Lavrov'un 6-7 Nisan'da Türkiye'ye gideceğini belirten Zaharova, "Temaslar sırasında başta ticaret, enerji ve turizm dahil olmak üzere karşılıklı çıkar alanlarında ikili işbirliğinin durumu ve beklentiler başta olmak üzere çok çeşitli konuların görüşülmesi planlanıyor" ifadelerini kullandı.

Görüşmede uluslararası güncel meselelerin ele alınacağını aktaran Zaharova, Ukrayna, Suriye, Karabağ konularının yanı sıra Orta Asya ve Afganistan ile ilgili de görüşmeler yapılacağını kaydetti.

Zaharova, ayrıca Lavrov ve Çavuşoğlu'nun ikili temasları esnasında çeşitli düzeylerde ikili temasların yapılması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Etiketler : mevlüt çavuşoğlu sergey lavrov resmi ziyaret
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX