0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Ağustos 2022 Çarşamba 13:22:00 - Güncelleme:24 Ağustos 2022 Çarşamba 13:22:00

Putin, Rusya'daki orman yangınlarıyla ilgili durumun kötüleşebileceğini söyledi

Kaynak: AA

ABONE OL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki orman yangınlarıyla ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması talimatı vererek, “Orman yangınlarının yalnızca Rusya'nın Avrupa bölgesinde değil doğusunda da kötüleşme tehlikesi var.” dedi.

Putin, Rusya'nın başta Moskova yakınlarındaki Ryazan olmak üzere çeşitli bölgelerinde devam eden orman yangınlarıyla ilgili yetkililerle video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi.

Ryazan'ın yanı sıra Mariy El ve Nijnıy Novgorod bölgelerinde orman yangınlarının zorlu bir durum yarattığına işaret eden Putin, "Ryazan'daki yangınlar, güçlü rüzgar nedeniyle yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle yangınların söndürülmesi ve hasarı en aza indirmek için gerekli tüm önlemleri almanızı rica ediyorum." diye konuştu.

Rusya'daki yangınların ülkenin doğusunda da zorlu koşullar yaratabileceği uyarısında bulunan Putin, "Orman yangınlarının yalnızca Rusya'nın Avrupa bölgesinde değil doğusunda da kötüleşme tehlikesi var." dedi.

Başkent Moskova civarında da hava kirliliğine yol açan yangınlar nedeniyle Ryazan'da 22 Ağustos'ta "acil durum" ilan edilmişti.

Etiketler : PUTİN RUSYA ORMAN YANGINI
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes