0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Aralık 2021 Cuma 21:29:00 - Güncelleme:31 Aralık 2021 Cuma 21:30:00

Libya'da görev yapan Mehmetçikler yeni yıla görevleri başında giriyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barışa Destek Harekâtı kapsamında Libya'da görev yapan Mehmetçikler, yılbaşında görevlerini sürdürmeye devam ediyor.

Başkent Trablus'un Tacura bölgesinde bulunan LGGK (Libya Genel Grup Komutanlığı) Müşterek Kara Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda görevli Mehmetçikler vatanlarına "Mutlu yıllar Türkiye" mesajı gönderdi.

Yeni yıl mesajında Piyade Teğmen Samet Kaya, "Yüce Türk Milletini ve aziz vatanımızı temsil ettiğimiz, dünya barışı için görev yaptığımız dost ve kardeş ülke Libya'dan saygı ve selamlarımızla" ifadelerini kullandı.

Libya'nın meşru hükümeti ile imzalanan anlaşma uyarınca Türk Silahlı Kuvvetleri eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle Libya Silahlı Kuvvetleri'nin yeniden yapılanmasına destek olurken, bölgesel barış ve güvenliğin sağlanmasına da katkı sunuyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX