0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Mart 2023 Cuma 14:42:00 - Güncelleme:24 Mart 2023 Cuma 14:42:00

Kremlin: Başka ülkelerin iç işlerine müdahale ediyorlar

Kaynak: AA

ABONE OL

Kremlin, Kuzey Akım hatlarındaki patlamayla ilgili soruşturmanın şeffaf ve kapsayıcı olması gerektiğini ifade etti. ABD'nin başka ülkelerle ilgili eylemlerini de değerlendiren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "ABD başka ülkelerin iç işlerine müdahale ediyor" dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Kuzey Akım 1 ve 2 doğal gaz boru hatlarında geçen yıl meydana gelen patlamalara ilişkin soruşturmanın şeffaf ve kapsayıcı olması gerektiğini söyledi.

Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere, güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kuzey Akım 1 ve 2 doğal gaz boru hatlarında geçen yıl gerçekleşen patlamalara değinen Peskov, Danimarka Enerji Ajansının, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinin yürütücü firması Nord Stream 2 AG'yi hattın yanında bulunan bir nesnenin denizden çıkarılması sürecine katılmaya davet etmesini olumlu bir gelişme şeklinde değerlendirdi.

Peskov, "Bunun ne tür bir nesne olduğunun, terör eylemiyle ilgili olup olmadığının tespit edilmesi, soruşturma çerçevesinde kritik öneme sahip. Soruşturma, tüm ilgili tarafların sürece katılımı açısından kapsayıcı ve şeffaf olmalıdır" dedi.

"ABD BAŞKA ÜLKELERİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE EDİYOR"

ABD'nin başka ülkelerle ilgili eylemlerini de değerlendiren Peskov, "Elbette, ABD, Belarus dahil başka ülkelerin iç işlerine dolaylı ve doğrudan müdahale etmeye devam ediyor" ifadesini kullandı.

Bunun dikkate alınması gerektiğini vurgulayan Peskov, Belarus'un buna karşı koymak için yeterli güce sahip olduğunu belirtti.

Etiketler : Kremlin Sözcüsü ABD Kuzey Akım 1 Dmitriy Peskov
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX