0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Kasım 2022 Pazartesi 19:41:00 - Güncelleme:14 Kasım 2022 Pazartesi 19:41:00

Kremlin: Ankara'daki CIA ile Rus istihbaratı görüşmesi ABD'nin isteğiyle yapıldı

Kaynak: AA

ABONE OL

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ankara'da gerçekleşen CIA ile Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) arasındaki görüşmenin ABD'nin isteğiyle yapıldığını açıkladı.

Peskov, Rus haber ajanslarına yaptığı açıklamada, CIA Direktörü Bill Burns ve SVR Başkanı Sergey Narışkin görüşmesinin, MİT'in ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştiğini doğruladı.

Görüşmenin içeriğine dair bilgi paylaşmayacağına işaret eden Peskov, "Böyle bir müzakere gerçekten gerçekleştirildi. Müzakereler, ABD tarafının inisiyatifiyle yapıldı." dedi.

İstihbarat kaynakları, bugün AA'ya yaptıkları açıklamada, Burns ve Narışkin görüşmesinin, MİT'in ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştiğini aktarmıştı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyinden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili de AA muhabirine, Rusya ile özellikle nükleer risk ve stratejik istikrara yönelik risklerin yönetilmesi konusunda Rusya ile iletişim kanallarının açık olduğunu belirtmişti.

Etiketler : kremlin rus Dmitriy Peskov ankara
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX