0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Şubat 2022 Salı 18:00:00 - Güncelleme:22 Şubat 2022 Salı 18:00:00

Johnson'dan Rusya'ya çok sert tehdit: Emsali görülmemiş tedbirler uygulamaya girecek

Rusya'nın Donetsk ve Luhansk'ı tanıma kararına tepki gösteren İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 'Son ana kadar diplomasiden vazgeçmeyeceğiz. Emsali görülmemiş tedbirler uygulamaya girecek. Putin'e diplomasi konusunda her türlü şansı verdik. ABD ve AB ile birlikte ne gerekirse yapmaya hazırız.' dedi.

Rusya'nın Donetsk ve Luhansk'ı tanıma kararına tepki gösteren İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Son ana kadar diplomasiden vazgeçmeyeceğiz. Emsali görülmemiş tedbirler uygulamaya girecek. Putin'e diplomasi konusunda her türlü şansı verdik. ABD ve AB ile birlikte ne gerekirse yapmaya hazırız." dedi.

Johnson'ın diğer açıklamaları şöyle:

Tüm NATO müttefiklerimizi mutlaka korumak zorundayız. Güç gösterisinden kaçınmalıyız bedeli yüksek olur.

Beş Rus bankasına yaptırım uyguluyoruz. Üç kişi için de yaptırım uyguluyoruz. Bu kişilerin varlıkları dondurulacak, Bu yapacaklarımızın ilk aşaması.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX