0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Mart 2022 Çarşamba 12:11:00 - Güncelleme:23 Mart 2022 Çarşamba 12:11:00

İngiliz istihbaratı iddia etti: Ukrayna ordusunu tuzağa çekiyorlar

Kaynak: Star Gazetesi

ABONE OL

İngiliz istihbaratı, Rusya'nın Ukrayna ordusunu tuzağa çektiğini iddia etti. İngiltere'nin istihbarat kaynaklarının '23 Mart itibariyle Ukrayna'daki son durum' başlıklı raporunda, "Rus birlikleri, kuzeyde Harkov'dan ve güneyde Mariupol'den ilerlerken, doğuda Ukrayna birliklerini kuşatmaya çalışıyor." ifadelerine yer verildi.

İngiliz istihbaratının 23 Mart tarihli bir raporunda, Rus birliklerinin Ukrayna Silahlı güçlerini, doğu yönünden kuşatarak tuzağa düşürmeye çalıştığı ileri sürdü.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları 28'nci gününde devam ediyor. Rusya'nın 24 Şubat'ta başlattığı saldırı, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ve merkeze yakın bölgelerinde yoğunlaştı. Rus güçleri Kiev'e yaklaşsa da şehri ele geçirmeyi hala başaramadı. Beyaz Saray, Biden'ın, Avrupa'daki temasları kapsamında Rusya'ya uygulanacak yeni yaptırımlara hazırlanıyor.

İngiliz istihbaratının 23 Mart tarihli raporunda, Rus birliklerinin Ukrayna Silahlı güçlerini, doğu yönünden kuşatarak tuzağa düşürmeye çalıştığı ileri sürdü.

RUS GÜÇLERİ UKRAYNA ORDUSUNU TUZAĞA ÇEKİYOR

İngiltere'nin istihbarat kaynaklarının '23 Mart itibariyle Ukrayna'daki son durum' başlıklı raporunda, 'Rus güçleri, kuzeyden ve güneyden yaklaşan Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini doğudan kuşatarak tuzağa düşürmeye çalışıyor." ifadelerine yer verildi.

Raporda, Rus güçlerinin muhtemel planıyla ilgili şu iddialara yer verildi:

"Kuzey Ukrayna'daki savaş alanı büyük ölçüde statik kalıyor ve Rus kuvvetlerinin büyük ölçekli taarruz operasyonlarına devam etmeden önce, bir yeniden yapılanma sürecinden geçmesi gerekecek. Rus birlikleri, kuzeyde Harkov'dan ve güneyde Mariupol'den ilerlerken, doğuda Ukrayna birliklerini kuşatmaya çalışıyor."

Etiketler : RUSYA UKRAYNA ORDU
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX