0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Mart 2024 Perşembe 10:38:00 - Güncelleme:14 Mart 2024 Perşembe 10:38:00

Fas'ta İsrail zulmü protesto edildi

Kaynak: AA

ABONE OL

Fas'ta, İsrail'in Gazze'ye dayattığı açlığın son bulması talebiyle gösteri düzenlendi.

Fas'ta yüzlerce kişi, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze Şeridi'ne dayattığı açlığa son verilmesi talebiyle gösteri düzenledi.

Filistin'i Destekleme Fas Cephesi ve Filistin için Ulusal Eylem Grubunun çağrısıyla Fas'ın Miknas kentinde, İsrail ordusunun 7 Ekim 2023'ten bu yana bombardıman ve abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne destek yürüyüşü yapıldı.

Gösteride Filistin halkına destek sloganları atan Faslılar, İsrail'in Gazze halkına dayattığı açlığın son bulmasını talep etti.

Uluslararası toplumun Gazze'ye yönelik saldırıları durdurmak için İsrail'e baskı kurma acizliğine tepki gösteren göstericiler, İsrail aleyhinde çeşitli sloganlar attı.

Faslı göstericiler, yürüyüşleri boyunca ellerinde taşıdıkları boş tabak ve tencereleri çalarak Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkına dayatılan açlığa dikkati çekti.

Etiketler : fas israil gazze protesto
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX