0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
29 Eylül 2020 Salı 10:09:00 - Güncelleme:29 Eylül 2020 Salı 10:36:00

BM ve Almanya, Libya konulu toplantıya ev sahipliği yapacak

Kaynak: AA

ABONE OL

Birleşmiş Milletler ve Almanya, 5 Ekim'de Libya konulu toplantıya ev sahipliği yapacak. Bakanlar düzeyinde gerçekleşecek toplantıda, Berlin Konferansı katılımcılarının da yer alacağı belirtildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Sözcüsü Jean Alam, BM ile Almanya'nın, Berlin Konferansı'nın bir uzantısı olarak bakanlar düzeyinde bir toplantıya ev sahipliği yapmaya karar verdiğini belirtti.

Libya El-Ahrar kanalında yer verilen açıklama (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Sözcüsü Jean Alam, BM ile Almanya'nın, Berlin Konferansı'nın bir uzantısı olarak bakanlar düzeyinde bir toplantıya ev sahipliği yapmaya karar verdiğini belirtti.

Libya El-Ahrar kanalında yer verilen açıklamasında Alam, BM ile Almanya'nın bakanlar düzeyinde ev sahipliği yapacağı toplantının, "ocak ayında Libya konulu Berlin Konferansı'nda verilen taahhütlerin yerine getirilmesini sağlamak için yapılan çabaların bir parçası" olduğunu ifade etti.

Açıklamada, 5 Ekim'de yapılacağı ifade edilen toplantıda, üst düzey yetkililerin yanı sıra Berlin Konferansı katılımcılarının da yer alacağı kaydedildi.

Libya'daki taraflar ve uluslararası toplumun katılımıyla 19 Ocak'ta, Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilen Libya konulu konferansta ateşkes ve diyalog çağrısı yapılmıştı.

Etiketler : Birleşmiş Milletler BM Almanya Almanya toplantı Libya Libya UMH Berlin Konferansı Libya konferansı 5 eklm Avrupa
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX