0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Kasım 2023 Perşembe 09:56:00 - Güncelleme:30 Kasım 2023 Perşembe 09:56:00

Batı Kudüs'te silahlı saldırı

Kaynak: AA

ABONE OL

Batı Kudüs'te düzenlenen silahlı saldırıda 3 İsrailli öldü.

Batı Kudüs'te düzenlenen silahlı saldırıda 3 İsraillinin öldüğü, 3 kişinin de ağır yaralandığı bildirildi.

İsrail Polis Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı Kudüs'ün girişinde İsraillilere yönelik saldırı gerçekleşti.

Saldırıyı gerçekleştiren iki şüphelinin ateş açılarak etkisiz hale getirildiğini açıklayan İsrail polisi, olay yerine çok sayıda birlik gönderildiğini bildirdi.

İsrail polisi, saldırıda 3 İsraillinin öldürüldüğünü, 3 kişinin de ağır yaralı olduğunu açıkladı.

Saldırıyı düzenlediği ifade edilen işgal altındaki Doğu Kudüs sakini iki Filistinlinin ise izindeki silahlı iki asker ve bir silahlı sivil tarafından öldürüldüğü belirtildi.

İsrail polisi, saldırganların olay yerine M-16 tipinde bir otomatik tüfek, bir tabancayla geldiğini ve arabalarında dolu şarjörler bulunduğunu aktardı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Batı Kudüs'ün girişindeki işlek bir otobüs durağı çevresinde silahlı çatışma sesleri geldiği ve insanların kaçıştığı görüldü.

HAMAS SALDIRIYI ÜSTLENDİ

Hamas, Batı Kudüs'te bu sabah düzenlenen, 3 İsraillinin öldüğü, 3'ünün de ağır yaralandığı silahlı saldırının faillerinin Hamas'a mensup iki kardeş olduğunu açıkladı.

Hamas'ın Telegram hesabından yapılan açıklamaya göre, Batı Kudüs'te düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirenlerin işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Suvar Bahir beldesinden Murad Nemr (30), İbrahim Nemr (38) olduğu belirtildi.

Açıklamada, söz konusu saldırının "İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği katliamlar, Cenin'de öldürdüğü çocuklar, Filistinli esirlere karşı ihlaller ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar, insanların burada ibadet etmesine getirdiği engellere karşılık yapıldığı" kaydedildi.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın haberinde, Hamas mensupları olduğu ifade edilen Filistinli Murad'ın 2010 ve 2020 yılları arasında tutuklu olduğu, İbrahim'in ise 2014'te tutuklandığı aktarıldı.

Haberde, iki kardeş hakkındaki suçlamalara yer verilmezken İbrahim'in ne zaman serbest bırakıldığına dair de bilgi verilmedi.

İsrail Polis Sözcülüğü Batı Kudüs'ün girişinde İsraillilere yönelik silahlı saldırı gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

Saldırıyı düzenleyen iki şüphelinin ateş açılarak etkisiz hale getirildiğini açıklayan İsrail polisi, olayda 3 İsraillinin öldürüldüğünü, 3'ü ağır olmak üzere 13 kişinin yaralandığını bildirmişti.

Etiketler : silahlı saldırı kudüs israil
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX