0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Ağustos 2020 Pazar 22:00:00 - Güncelleme:30 Ağustos 2020 Pazar 22:00:00

Bağdat Uluslararası Havalimanı'na roketli saldırı düzenlendi

Kaynak: IHA

ABONE OL

Irak'taki Bağdat Uluslararası Havalimanı'na roketli saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu herhangi bir hasarın veya can kaybının yaşanmadığı açıklandı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan Bağdat Uluslararası Havalimanı’na roketli saldırı düzenlendi. Irak Başbakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından yapılan açıklamada, Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarına 2 adet katyuşa roketi düştüğü belirtildi. Açıklamada, saldırı sonucu herhangi bir hasarın veya can kaybının yaşanmadığı aktarıldı. Saldırıları herhangi bir taraf üstlenmezken, ABD saldırıların arkasında Iraklı Hizbullah Tugayları’nın yanı sıra İran’a yakınlığıyla bilinen grupların olduğunu iddia ediyor.

Öte yandan Irak’ta son günlerde ABD Büyükelçiliği binasının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge’ye ve ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri askerlerinin bulunduğu askeri üslere çok sayıda roketli saldırı düzenlendi. Dün akşam saatlerinde ise Yeşil Bölge’de bulunan boş bir eve 1 adet katyuşa roketi düşmüştü.

Etiketler : Bağdat Uluslararası Havalimanı Bağdat Bağdat Havalimanı Bağdat Havalimanı saldırı Irak Irak Hizbullah Tugayları katyuşa roketi ABD Büyükelçiliği Irak saldırı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX