0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Mayıs 2023 Pazartesi 21:15:00 - Güncelleme:15 Mayıs 2023 Pazartesi 21:15:00

Avusturya'da şehirlerarası trende yolculara Hitler'in konuşması dinletildi

Kaynak: İHA

ABONE OL

Avusturya'da Bregenz-Viyana seferini yapan trende yolculara Nazi lideri Adolf Hitler'in konuşması dinletildi.

Avusturya'da şehirlerarası trende skandal bir olay yaşandı.

Avusturya'nın Bregenz şehrinden başkent Viyana'ya giden trende yolculara Nazi lideri Adolf Hitler'in konuşması dinletildi.

Trenin merkezi hoparlör sisteminden yapılan yayında `Heil Hitler` ve `Sieg Heil` sesleri duyulurken, yolcular duydukları yayın karşısında şok oldu.

Yeşil Partisi Milletvekili David Stoegmueller yaptığı açıklamada, Viyana'ya varmadan kısa bir süre önce trenin hoparlör sistemindeki yayında önce 30 saniyelik bir Hitler konuşmasını, ardından "Sieg Heil" sesini duyduğunu aktardı.

Avusturya Demiryolları (OEBB) tarafından yapılan açıklamada, "Şu anda anonsların doğrudan trendeki insanlar tarafından interkomlar aracılığıyla yapıldığını varsayabiliriz. Konuyu polise bildirdik" ifadeleri kullanıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

"AVUSTURYA'DA TEKNİK SORUN HİTLER'DİR"

Trendeki bir yolcu ise, diğer ülkelerde teknik sorunların klimanın bozulması gibi şeyler olduğunu belirterek, "Avusturya'da teknik sorun Hitler'dir" dedi.

Avusturya doğumlu olan Nazi lideri Hitler, 1913'te Almanya'ya göç etmişti.

Etiketler : Tren Avusturya Demiryolları
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX