0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Şubat 2023 Salı 17:55:00 - Güncelleme:14 Şubat 2023 Salı 17:55:00

Arnavutluk'tan deprem bölgesine yardım tırı

Kaynak: AA

ABONE OL

Arnavutluk'ta, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için toplanan malzemeleri taşıyan bir yardım tırı, başkent Tiran'dan yola çıktı.

Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği koordinasyonunda ülkede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) desteğiyle Türkiye'deki depremzedeler için ayni yardımlar toplandı.

Tırların yola çıkışı dolayısıyla düzenlenen törene Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Edibe Sinem Atay, Tiran Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ömer Osman Demirbaş, Türkiye Maarif Vakfı Arnavutluk Temsilcisi Mesut Özbaysar, Arnavutluk'taki Türkiye Mezunları Derneği (TÜMED) Başkanı Egert Haxhiu, Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO) Başkanı Bilal Kara'nın yanı sıra davetliler katıldı.

Törende, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua edildi, ardından yardım tırı Türkiye'ye gitmek üzere yola koyuldu.

Büyükelçiliğin koordinasyonunda, TÜMED ve ATTSO tarafından farklı Türk ve Arnavut işletmelerin desteğiyle toplanan yardımlar, jeneratör, ısıtıcı, giysi, hijyen malzemesi gibi farklı malzemelerden oluşuyor.

11 Şubat'ta da Arnavutluk'tan iki yardım tırı deprem bölgesine yardım ulaştırmak üzere yola çıkmıştı.

Etiketler : arnavutluk deprem yardım asrın felaketi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX