0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Mart 2023 Çarşamba 19:05:00 - Güncelleme:15 Mart 2023 Çarşamba 19:05:00

Almanya'dan Kuzey Kore'ye kınama

Kaynak: AA

ABONE OL

Almanya, Kuzey Kore'nin uluslararası hukuku ihlal eden balistik füze denemelerini gayrimeşru bulduğunu ve şiddetle kınadığı duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Alman Hükümeti, 9 Mart'tan bu yana Kuzey Kore tarafından gayrimeşru olarak çok sayıda balistik füze fırlatılmasını şiddetle kınamaktadır" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada füze denemelerinin Almanya'nın hem bölgedeki ortaklarının güvenliğini hem de uluslararası güvenliği açıkça tehlikeye attığı vurgulandı.

Kuzey Kore'nin, kitle imha silahları ve balistik füze geliştirme programlarını tamamen, geri döndürülemez bir şekilde sona erdirmekten sorumlu olduğu hatırlatılan açıklamada, Pyongyang yönetiminin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarını ihlal etmeye devam etmesinin son derece endişe verici olduğu kaydedildi.

Açıklamada Kuzey Kore'ye BMGK kararlarını tam olarak uygulaması çağırısında bulunuldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX