0530 708 54 54
0530 708 54 54
21 Mayıs 2023 Pazar 17:58:00 - Güncelleme:21 Mayıs 2023 Pazar 17:58:00

Almanya'da muhalif iki Rus gazetecinin zehirlendikleri şüphesiyle soruşturma başlatıldı

Kaynak: AA

ABONE OL

Almanya'da iki muhalif Rus gazetecinin bir etkinlikte zehirlendiklerine yönelik şüphe nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, 29-30 Nisan'da Berlin'de Rus iş adamı Mihail Hodorkovski'nin konuşmacı olduğu bir konferansa katılan ABD merkezli Özgür Rusya Vakfının başkanı Natalia Arno ve diğer bir gazeteci kadın zehirlenme belirtisi nedeniyle hastaneye gitti.

Söz konusu iki kadın gazetecinin garip semptomlar, akut bir ağrı ve uyuşukluk hissine sahip oldukları için hastaneye gittikleri bilgisi verildi.

Rus haber portalı Agentstvo'nun haberine de atıf yapılarak iki kadının sinir gazı ile zehirlendiklerinden şüphelendikleri duyuruldu.

Arno'nun ABD'ye döndüğünde sosyal medya hesabından konuyla ilgili Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yürütülen soruşturmalara atıfta bulunduğu öğrenildi.

Ancak ABD makamlarının iki kadının Berlin'deki konferans öncesinde zehirlenmiş olabileceklerine yönelik araştırmalarını sürdürdüklerine işaret edildi.

Alman polisinin de açılan soruşturmaları doğruladığı ancak detay vermekten kaçındığı bilgisi paylaşıldı.

Etiketler : alman rus abd
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX