0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Mart 2022 Cuma 10:18:00 - Güncelleme:18 Mart 2022 Cuma 10:18:00

ABD'den ürküten iddia: Savaş uzarsa Putin nükleer silaha başvurabilir

Kaynak: Bloomberg

ABONE OL

Rusya-Ukrayna savaşının 23. gününde ABD, ortalığı karıştıran bir iddia ortaya attı. ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Ajansı, Putin'in nükleer silaha baş vurabileceğini öne sürdü.

ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Ajansı'nın değerlendirmesine göre, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın uzaması durumunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin nükleer tehditlere başvurması olası...

Ukrayna'ya saldırısı sonrası Batı'nın yaptırımlarına rağmen geri adım atmayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ve NATO'ya meydan okumaya devam ediyor. ABD, Putin'in nükleer silaha baş vurabileceğini öne sürdü.

ABD basınının Pentagon'un Savunma İstihbarat Ajansı'na dayandırdığı haberinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'nın savunma direncinin sürmesi ve bunun karşısında asker ve ekipman açısından zorluk yaşaması durumunda Batı'ya karşı nükleer tehditleri kullanabileceği analizi yer aldı.

Bloomberg'in haberine göre, 67 sayfalık değerlendirmede görüşlerine yer verilen Savunma İstihbarat Ajansı Direktörü Scott Berrier Ukrayna saldırısının Rusya'nın askeri gücünü azalttığını, bunun yanında ekonomik yaptırımların Rusya'yı uzun süren bir ekonomik bunalıma ve diplomatik izolasyona sürükleyebileceğine dikkat çekti.

Berrier savaşın ve sonuçlarının Rusya'yı kademeli şekilde zayıflatacağını, Rusya'nın Batı'ya mesaj vermek ve yurt içi ve yurt dışı kamuoyuna gücünü göstermek açısından nükleere başvurabileceğini belirtti.

Etiketler : abd rusya ukrayna
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX