0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Şubat 2023 Pazartesi 14:08:00 - Güncelleme:27 Şubat 2023 Pazartesi 14:08:00

ABD'den Türkiye'ye destek mesajı

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, "Yakın zamanda Taksim, İstiklal ve Galata'da terör tehditlerini ortadan kaldıran Türk Polis Teşkilatı'na teşekkür ve saygılarımızı sunarız. Müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte Türkiye'nin deprem sonrası toparlanmasına yardımcı olmak istiyoruz” açıklaması yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ABD'den Türkiye'ye destek mesajları sürüyor.

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Yakın zamanda Taksim, İstiklal ve Galata'da spesifik terör tehditlerini ortadan kaldıran Türk Polis Teşkilatı'na teşekkür ve saygılarımızı sunarız. Sıkıntılar her zaman olacaktır. Biz de ziyaretçilerimizi yaşanan son gelişmeleri sürekli kontrol etmeye çağırıyoruz" denildi.

Türkiye'nin yanında yer almaya devam edeceği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Amerikalılar teröre karşı Türklerle nasıl dayanışma içinde olduysa büyük bir yıkımın yaşandığı bu dönemde bir kez daha can-ı gönülden Türkiye'nin yanında yer alıyor ve Müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte Türkiye'nin deprem sonrası toparlanmasına yardımcı olmak istiyoruz."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX