YAZARLAR

Ne düşük, Ne kürtaj Bu Doğum Sağlıklı Gerçekleşmeli 

Siyasi muhalefet, medya, STK’lar, İş Dünyası… kısaca herkes aklını başına toplamalı… Kimse artık rol yapmıyor; niyetini de, eylemlerini de açıkça ortaya koyuyor. 

Mazide, şu veya bu nedenle kim, kimler dışarının karanlık odaklarıyla bir şekilde iltisaklı duruma düşmüşse, hiçbir gerekçeye sığınmadan, hiçbir konuda şahsi menfaat gözetmeden, ülkenin ve milletin bekası safında yer almalıdır! 

Mesele, Tayyip Erdoğan’ın meselesi değildir. Mesele Türkiye’nin beka meselesidir!.. 

Ya bu bayrağın hakkını vereceğiz, ya da tasmayı tekrar boynumuza geçireceğiz!.. 

Eski Türkiye’ye giden yolun önünü açmak için bir tek de olsa taş döşeyen, haindir!.. Bunu artık herkes idrak etmeli!.. 

Farklı dünya görüşlerine sahip olabiliriz, farklı hayat/yaşam tarzlarımız olabilir, farklı inançlarımız, düşüncelerimiz olabilir,  farklı siyasi/ideolojik kulvarlarda olabiliriz… Hepsine eyvallah!.. 

Ama hepimiz aynı gemideyiz!.. Korsanlar bu gemiyi ele geçirmek, geçiremezlerse batırmak derdindeler!.. Gelin öce gemiyi kurtaralım, emniyetli bir limana ulaştıralım, sonra yine birbirimize dalaşalım!.. 

Gemiyi ele geçirmenin en kolay yolu, kaptanı bertaraf etmek. Bu nedenle kaptanla (Erdoğan’la) uğraşıyorlar… Aslında onların derdi kaptan değil, gemi!.. Ama içerideki kullanışlı kitleleri kaybetmemek için dertlerinin gemi olmadığını, yaramaz kaptan olduğu algısına sığınıyorlar!.. 

15 Temmuz darbe gecesi televizyondan bangır bangır bağırdım: Darbeyi bizzat Amerika yapıyor, Fetocular bu işin sadece aparatı!.. Bu sümüklünün dünyanın 160 ülkesinde kendi başına bu kadar büyük bir organizasyonu inşa edip yönetebileceğine hangi akıl onay verebilir… 160 ülkedeki okullar, görünüşte okul, hem de Türk okulu!.. Ama aslında tamamı Amerika’nın istihbarat istasyonları!.. 

İşe bakar mısınız, ABD’nin İstanbul başkonsolosluğunda bir Türk vatandaşı memur, savcılıkça FETO’dan yakalanıyor, ABD yönetimi ayağa kalkıyor… Sanki ikinci dünya savaşı sırasında Japonya hava kuvvetlerinin ABD donanmasına saldırması gibi bir şeyler olmuş… Sanki İkiz Kuleler gibi bir saldırı olmuş!.. 

Ne var!.. Bu sende çalışan sıradan bir memur, ama benim vatandaşım… Bu kadar tepki niye?.. Ayrıca savcılık soruşturmasında bu vatandaşın Feto’dan yargılanan ve firari durumda olan yüzü aşkın yargı mensubu ve emniyetin üst düzey personeliyle bylocktan görüşme yaptığı tespit edilmiş… Özür dileyip, sonucu bekleyeceğine, bu haini savunmaya başlıyor: Efendim, işi gereği, güvenlikle ilgili görüşmeler yapmış mış!.. İyi de niye görüştüğü bu kişiler içinde bir tek normal adam yok da, hepsi Fetocu?.. 

Ah kalın kafam ah!.. Sorduğum saçma-sapan soruya bak!.. Adamlar doğru söylüyor: 

İŞİNİ YAPIYOR!..