YAZARLAR

Trabzonspor böyle güzel

Oyuna karşılıklı ataklarla başlayan iki takım da tempolu bir oyun sergiledi ilk 45 dakikada. Trabzonspor’da Okay Yokuşlu stoper olarak görev yaparken, Onazi ve Kukca iki on liberoda görev yaptı. Sağ kanatta Olcay sol kanatta ise Yusuf Yazıcı oynadı. 

Bordo-Mavililer erken bir gol bulabilirdi. Akhisar savunmasının hatalı pasıyla buluşan Burak topu ayağından fazla açmasının ardından pozisyon kayboldu. İlk devre süresince Burak tam 4 net gol pozisyonuna girdi. Ancak top bir türlü çerçeveyi bulmadı. Ev sahibi takım genellikle Trabzonspsor’un kendi alanından çıktığı sırada kaybettiği toplarla pozisyon üretmek istedi. 

Orta göbekte yer alan Onazi, Akhisarspor’un ataklarında kritik dokunuş ve hamleler yaparak görevini yerine getiren oyuncular arasında bulundu. Ev sahibi takımın sol kanattan Ömer Bayram ile bindirmeler yapması üzerine Trabzonspor’dan Olcay bu oyuncuyu yakın markaja aldı. 

Yusuf Yazıcı, oyuna girmekte biraz çekingen davrandı. Fırtına’da pozisyon hazırlayan ayakların sürekli Burak’ı aramaları bana göre çok önemli bir engel olsa gerek. Bordo-Mavililer, ilk devrenin uzatmalarında Okay’ın kafa golüyle soyunma odasına 1-0 önde girmesi ise önemli bir avantajdı. 

İkinci yarıda Trabzonspor, ev sahibi takımın savunmada ve orta alanda riski tercih etmesi üzerine önemli boş alanlar buldu. Sosa, Kukca ve Burak’ın koşuları etkili oldu. Fırtına’nın rakibine pek pozisyon vermediği bu yarıda iyi yapan taraf Bordo-Mavili ekip oldu. Çok gol kaçıran Burak oyunun sonlarına doğru sahneye çıkarak takımının 2. golünü attı ve de N’Doye’nin attığı şık golün pasını veren isim oldu. Dün geceki Fırtına’da herkesin sorumluluk alması önemli bir gelişmeydi. Genç takım Ümit Öztürk ise maçın skoruna göre düdükler çaldı.

Kamil Anahar Diğer Yazıları

Kulübeden gelenler kazandırdı

01 Aralık 2018

Dört dörtlük fırtına

25 Kasım 2018

Kazanan olmadı

04 Kasım 2018

Trabzonspor'un muhteşem dönüşü

29 Eylül 2018

Yasin'in gecesi

22 Eylül 2018