YAZARLAR

At hırsızına dikkat! 

Dün sabah erkenden evden çıktım, bomboş sokaklarda dolaşmaya başladım. Daha birkaç saat öncesinde insan kaynayan sokaklar bom boş, sadece kalanları temizlemeye çalışan temizlik işçileri ve tek tük de olsa aksamaması gereken işlerin çalışanları… Bir yandan da arabanın radyosundan 2018’in ilk sabah haberlerini dinliyorum. 

Sayın Başbakanın ve İçişleri Bakanımızın özelikle sınır boylarında askerlerimizi ziyaret etmeleri, bulundukları yerlerden de Sayın Cumhurbaşkanımızı telefon kanalıyla askerlerimizle buluşturmalarına duygulanmamak mümkün değil! 

Daha dün gece insanlar yeni bir yılın arefesinde kendilerince geleceğe dair umut beklerlerken bir yandan da diğer tarafta o umutları, her türlü felaketten korumak için tetikte bekleyenler var. Bir yıllık değil, bir mevsimlik değil hatta bir anlık umutlarımızın neticesinde yaşayacağımız mutluluklar ne kadar da çok pahalı! Biz mutlu olalım, umut yolunda ayağımız takılmadan koşalım, ayağımız takılmasın yüz üstü düşmeyelim diye, yolumuzdaki dikenlerin üzerine yüzükoyun düşmeyi göze alanlar var ve her biri de daha gül bile değil, her biri daha açmamış goncalar, kendi umutlarından geçmeyi şeref sayan gonca güller! 

Arabadan çıkıp, dün bu sokakları dolduran seke seke coşan, şu anda uyuyan insanların zillerine basıp uyandırıp, “Biliyorsunuz demi şu anda dondurucu soğukta donmamaya çalışarak sizin umutlarınızı bekleyenler var, bak siz yoruldunuz ve uyuyorsunuz ama hala uyumadan bekleyenler var” diye haykırmak istedim! 

Derken radyodan bir haber, ‘’İran’da protesto gösterileri üçüncü gününde…’’ haberin peşinden de ABD Devlet Başkanı'nın İran’da devam eden gösteriler üzerine yaptığı açıklama ‘’Dünya sizi ilgiyle takip ediyor’’(!) 

Ne ilginç değil mi? Ne enteresan! Ne gülünç! 

Tarihinde dünya böyle bir alçaklık, böyle bir yüzsüzlük gördü mü acaba? 

Peşinden de bir başka ABD’linin demeci, ‘’Dünya, İran paralarının hangi terör örgütüne gittiğini görecek’’ (!) 

Hani küfür çirkin bir şeydir! 

Hani küfür günahtır da … 

Bu hale acaba ne denir, ne söylenir? 

Dünya dillerinde var mı ki bu hali anlatacak kelime? Bre densiz! Bre alçak! Bre at hırsızı! 
PKK nedir? PYD nedir? YPG nedir? 

Hayır Kurumu mu bunlar bre yüzsüz! 

Bre insanlığın yüzkaraları! 

Sakın biri çıkıp da bana, ‘’İran’ı mı savunuyorsun?’’ demesin! 

Eğer biri çıkıp da bana bu sözü ederse bunu küfürlerin en çirkini en hayasızı sayarım ve ona göre karşılık veririm! Hatta bu soruyu bana soranı hain ilan ederim! 

İran ile aramdaki komşu nizaının (çekişmesinin) tarihi asırlar öncesine dayanmaktadır! 

İran ile zaman zaman kavgaya tutuşmuşumdur! Zaman gelir komşuluğa sığmayacak yaptıkları olmuştur! Ama şu asla unutulmamalıdır ki İran benim komşumdur, kardeşimdir, İran’ın benim üzerimde komşuluk hakkı vardır, arama kanlı kavgalar girse de İranlı benim kardeşimdir! 

Ey ülkem! Ey ümmet! 

Özelikle de, 128-9 neticesinden sonra yılın ilk gününde şunu bil, her zaman gözü bizim ahırda hanede olan At Hırsızı bu yeni yılda bir komşumuzun ahırı üzerinden bizim mahalleye dadandı! 

Ey ülkem! 

Bu At Hırsızını da hani sen sokaklarda güven içerisinde seke seke yeni yılı karşılarken sınır boylarında donmadan bekleyenler var ya, işte o Allah’ın Aslanları durduracak ve hanene bulaştırmayacaktır! 

Unutma!