• Bist 100
  105380
 • Dolar
  5,7504
 • Euro
  6,3622
 • Altın
  271,8860
İstanbul
12 / 18
0530 708 54 54
0530 708 54 54
12 Eylül 2018 Çarşamba 16:14:23 | Son Güncelleme: 12 Eylül 2018 Çarşamba 16:35:13

Mustafa Cengiz: Benim geçmiş başkanlarımın mağdur olması, eziyete uğraması beni üzer

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz, bazı konularda önemli açıklamalarda bulunurken, Duygun Yarsuvat'ın sözlerine de açıklık getirdi.

İşte Mustafa Cengiz'in Divan Kurulu Toplantısı'ndaki açıklamaları... 

''DUYGUN BEY'İN, DURSUN BEY'İN İMZASI VAR''

Siz bankaya, resmi bir kuruma gittiğinizde yeni yönetime verilmiş yetki istiyorlar. Benim hukuk ve emlak kurumun ısrar etti. Ben buna şaşırdım. Bize 'Siz yeni kanunlara göre yeni izin almak zorundasınız' dediler. Duygun Abi'nin yönetim zamanındaki aynı konu. Duygun Bey'in de Dursun Bey'in de imzası var. Demek ki geçmiş yönetimlerden bu aklı almışım.

''TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPMIYORUZ''

İkinci eleştirilen olay, tüzük değiştiriyorsunuz mali yılla ilgili 126. maddeye aykırı davranıyorsunuz. Biz tüzük değişikliği yapmıyoruz. Aynı madde daha önce geçti, sizlerin oylarıyla geçti.

''BEN KENDİ İŞİME BİLE GİDEMİYORUM''

Kemerburgaz'da size gerçekleri anlatayım. Ben kendi işime gidemiyorum, gitmiyorum. Zevkle gitmiyorum. 24 saatimi veriyorum. Ben çocukluğumdam beri yaşadığım bir hayalim gerçekleşmesinin heyecanı içerisindeyim. Zaten gerekirse bir yazarımızın dediği gibi siz gerekli tokatı vurursunuz. Ben o tokatı yemem ama edebimle geri çekilirim. Bizden 30 milyon TL istiyor. Kurlar arttı, adam da fiyatı arttırdı.  Devlet tarafından bir kurul kuruldu. 

''GEÇMİŞ YÖNETİMİ ELEŞTİRMİYORUM''

Geçmiş yönetimi eleştirmiyorum. Benim geçmiş başkanlarımın mağdur olması, eziyete uğraması beni üzer. Çünkü ben bir üyemizin hatta insanımızın bu duruma düşmesine üzülürüm. Göreve geleli 7 ay oldu. Bize 1 sene daha dayanırsanız inşallah, tabi bu bizim için de geçerli, bu işi de halledeceğimize emin olabilirsiniz.

Göreve geleli 7 ay oldu. Bize 1 sene daha dayanırsanız inşallah, tabi bu bizim için de geçerli, bu işi de halledeceğimize emin olabilirsiniz (Ali Sami Yen Sport Kompleksi ve çevresi). Gelelim Teknokent'e... Işın Çelebi, bizim bir arsamızın üzerine satış ofisi kurdu. Orayı istiyoruz.

Galatasaray Adası ile ilgili sizin bilginiz dışında en ufak bir şey yapılmaz, asla bir şirketle bir şey olmaz.

(Sporx)