• Bist 100
  86.072
 • Dolar
  6,0835
 • Euro
  6,8198
 • Altın
  251,3102
İstanbul
18 / 30
0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Nisan 2019 09:33 | Cumartesi

BİLSEM sınav sonuçları sorgula! BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı!

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. BİLSEM sonuç sorgulama ekranı nasıl kullanılacağı da merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel yetenekli öğrencilerin tespiti için yapılan BİLSEM sınavlarının sonuçları heyecanla bekleniyor. Bilim ve Sanat Merkezleri’nin okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrenciler için uyguladığı BİLSEM sınavının sonuçları hem veliler hemde öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. BİLSEM sınav sonucu, başvuruları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz...

BİLSEM sınav sonuçları merak ediliyor. BİLSEM sonuç sorgulama ekranı nasıl kullanılacağı da araştırılıyor.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel yetenekli öğrencilerin tespiti için gerçekleştirilen BİLSEM sınav sonuçları için heyecan dorukta.  Meraklı bekleyiş içerisinde olan öğrenciler ve veliler BİLSEM sınav sonucu açıklandı mı? BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt arıyorlar.  Bilim ve Sanat Merkezleri'nin okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrenciler için uyguladığı BİLSEM sınavının sonuçları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler....

BİLSEM SINAV SONUÇLARI
BİLSEM sınav sonucu bugün açıklanacak. Mart ayının son günlerinde erişime açılması beklenen BİLSEM sonuçları, grup tarama işlemlerinin uzaması dolayısıyla Nisan ayına ertelenmişti. Meraklı bekleyiş bugün sona erecek. 

BİLSEM SONUÇ SORGULAMA EKRANI
BİLSEM sonuç sorgulama işlemi Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden ''BİLSEM Sınavları'' sekmesinden yapılabilir. 

BİLSEM SONUÇ SORGULAMA İÇİN - TIKLAYINIZ

BİLSEM NEDİR?
Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri, 81 ilde 135 merkezde hizmet vermektedir.

BİLSEM DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIR?
Bilim ve Sanat Merkezlerinde öğrencilere, akademik başarıyı ölçmeye yönelik herhangi bir işlem uygulanmaz, sınav yapılmaz, ölçme ve değerlendirmelerde puan ya da not kullanılmaz. Uygulanan eğitim programlarının her aşamasında Gözlem Formları kullanılarak izleme ve değerlendirme yapılır ve programın sonunda programı tamamlayan öğrencilere "Program Tamamlama Belgesi" verilir.

BİLSEM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu sınav ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılmaktadır. Bu sınava 2017 yılına dek bireysel olarak başvuru yapılamıyordu. Diğer senelerden farklı olarak 2017 - 2018 Eğitim Döneminde veliler, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmasını talep edebilecek. Aslında dolaylı bir şekilde Bilsem sınavı başvurularının bireysel olarak yapılmasının önü açıldı. Sınava katılacak olan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan "gözlem formu" listesiyle aday gösterilmektedir.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT