0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Kil detoksuyla ağrıdan kurtulun

Tıbbi kille yapılan detoks, vücuttaki ağrıları dindiriyor, bağışıklığı kuvvetlendiriyor, enerjiyi artırıyor. Dahası kanserden alzheimer’a pek çok hastalığı önlüyor.

Sağlık sorunlarımızın çözümü için bir araştırma yaptığımızda, karşımıza en sık çıkan terimlerden bir tanesi de detoks, yani vücudun arınması, toksinlerden kurtulmasıdır. Biyolojik olarak insan vücudu, kendisi için tehdit oluşturan tüm zararlıları elimine edecek, onları zararsız hale getirecek kapasiteye sahiptir. Ancak kronik maruziyet yani hastalık yapıcı zararlılarla sürekli ve aşırı karşılaşma durumunda, biyolojik yapımız yetersiz hale gelebilir. Bununla birlikte toksik kabul ettiğimiz bazı maddeler, örneğin radyasyon; çok güçlü bir zararlı olup daha ileri önlemler alınmasını gerektirir. Maalesef günümüzde doğal olarak ya da teknolojik gelişmeler sonucu üretilen birçok cihaz radyasyon yaymaktadır. 

ZEHRİ DIŞARI ATAR

Radyasyon yayan bu maddelere radyoaktif maddeler denir. Biz hiç farkında olmadan, organlarımız, dokularımız sürekli radyasyonla etkileşime girmektedir. Bu etkileşim, bazen gözle görülür durumlarda olurken bazen de hiç haberimiz olmadan vücudumuzu etkilemektedir.  Tıbbi kil, yüz yıllar boyunca oluşmuş volkanik kökenli bir madde olup içeriğinde kalsiyum, bakır, magnezyum, silis, sodyum, demir ve potasyum içeren mineraller bulunur. Güçlü etkilerinden dolayı şifa veren kil olarak da bilinir. Doğal bir multivitamindir. Farkına varmadan yediğimiz besinler, zehirlenmeye neden olur. Yemekten birkaç saat sonra mide ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı gibi belirtiler ortaya çıkar. Bu durumda bentonit kili alındığında, zehirli gıdanın mide ve bağırsaklardan vücuda dağılmasına engel olunur. Zehri bağlayarak dışarı atar. 

SİNDİRİM SORUNLARINI GEÇİRİR

Bentonit kili, çoğunlukla bulantı, reflü ve ishal sorunlarını gidermek için kullanılır.

Probiyotikleri artırır: Bentonit kili, bağırsaklardaki zararlı toksinler ve kötü bakterileri ortadan kaldırılır. Yararlı, iyi bakterilerin gelişmesini sağlar. Bu sayede sindirim kolaylaşır, buna bağlı olarak zihinsel sağlık, kilo ve cilt problemleri de düzene girer.

Cilt sorunlarını giderir: Çok geniş bir yelpazeyi içeren cilt rahatsızlıkları için bentonitin farklı kullanımları söz konusudur. Akne, egzama, sedef hastalığı, cilt döküntüleri, cilt yaraları gibi şikayetlerde bentonit, haricen sürüldüğünde, cildin gözeneklerinde oluşan toksinleri alıp faydalı mineralleri cilde bırakarak sorunların düzelmesine katkı sağlar. Sadece rahatsızlıklarda değil normalde cildi gençleştirmek amacıyla maske şeklinde de uygulanmaktadır.

Enerjiyi artırır: Bentonit kili alındığında kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Bunun nedeni, bentonit hücrelerden fazla hidrojeni alır onun yerine oksijenin girmesini temin eder.  

TOKSİN ETKİSİ

Dış etkenlerin dışında vücudumuz da kendi toksik maddelerini üretir. Bunların en zararlıları, ‘serbest radikaller’ dediğimiz oksijen atıklarıdır. Radyasyon olsun, oksijen atıkları olsun, bunların hepsi, pozitif  yük taşıyan proton yapısındadır. Dış ortamdan ya da vücudumuzun kendi ürettiği iç ortam toksinlerinden, gerçekten detoks yapacak, bunların zararlı etkilerinin önüne geçecek ve bunları vücut dışına atacak maddelere gerek vardır. Bu toksinler, vücudumuzun asit yükünü artırarak hastalıklara zemin hazırlar. Asidik hale gelmiş vücudun, mutlaka  alkali, yani normal durumuna getirilmesi gerekir.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Virüsleri, enfeksiyonları ve hastalıkları önleyici etkisi vardır. Bentonit, bağırsak mukozasını güçlendirir. Bağışıklık sisteminin yüzde 80 kaynağı bağırsaklardır. Bağırsak duvarındaki gözenekler, herhangi bir nedenden dolayı genişlerse toksinler buradan kana karışır. Bentonit kili içmek bu gözenekleri güçlendirir, toksinlerin aynı zamanda vücuda girişine engel olur.

İÇECEKLER ETKİLİ Mİ?

Bize detoks diye sunulan kokteyllerin, diyetlerin, radyasyondan arınmamızda ne kadar etkisi olabilir ki? Bu tür detoks uygulamalarının ve diyetlerin faydası sınırlıdır. O zaman öyle bir uygulama seçmeliyiz ki, hem doğal hem de etkili olsun. Bugün detoks için en etkin ve doğal, iki madde bilinmektedir. Bunlardan bir tanesi ‘bentonit’ (tıbbi kil) diğeri ise ozondur. Her ikisi de negatif elektron yüküne sahip olup vücuttaki zararlıları nötrolize eder. 

Prof. Dr. Nurettin Lüleci Diğer Yazıları

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX