• Bist 100
  92.249
 • Dolar
  5,8726
 • Euro
  6,6003
 • Altın
  253,0351
İstanbul
23 / 31
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA

YAZARLAR

Haklarını teslim ettim

Galatasaray’ın 23 Nisan’da TT Arena’da daha zorlu Fenerbahçe maçı var ama yol haritasını çok net belirleyecek karşılaşma dün gece olacaktı. M. Başakşehir, son 2 haftadır durağanlaşsa da, oturmuş kadro yapısı, istikrarlı ve deneyimli teknik ekibi, ani sistem değişikliğine hemen uyum gösteren tecrübeli bir takım konumunda. Tek dezavantajları olarak hafta içi kupa yorgunluğu gösterilebilir. Galatasaray’da Igor Tudor, hala takım ve sistemi oturtma peşinde. Olmazsa, olmazları ise tempo ayarı, devamlılık, çabuk pas hızlı hücum ve de teknik kapasite yüksekliği…

Hayda Tudor’a, Sabri’yi kadroya almadığı, Podolski’yi, Sneijder’ı, Hakan Balta’yı niye yedek soyundurdu diye söyleniyor yanımdakiler. Haklı olabilirler, haklılarda ama oyuna bir bakmak lazım. Chedjou dönünce 3’lü savunmanın ortasına yerleşmiş, orta merkez Selçuk-Josue’nin, kenar içte solda hem kenara hem Eren’e destekte Podolski’nin yerine Bruma var. Adana maçı kurgusu aynen devam. Ancak karşındaki Avcı’nın takımı, en verimli kadrosuyla sahada. Tempolu da girdiler oyuna. Dikine ve hızlı hücum ön plandaydı, iki takım adına. İlk gol Semih (teknik eksiklik) hatalı, Başakşehir golü geldi.

Galatasaray’ın pas yanlışlığını fazla yapması, teknik kapasite noksanlığı, Başakşehir’in öyle işine yaradı ki; her an değişim içindeydiler. 25. dakika sonrası toplu savunma yapıp, kontra çıkışlarla, çok pozisyon bulmakla kalmayıp; enfes bir Adebayor golü buldular. Notlarımda ilk yarı boyunca Galatasaray’ın tek bir gol yakaladığı dahi yazmıyor. Tudor’un yapacağı tek şey oyuna ve formata acil müdahale etmekti, etmedi. Kendi bileceği iş dedim ve maçı izlemeye koyuldum. Başakşehir yine baskın, 53’de Visca kaçırdı ama 57’de Adebayor’a hat trick yaptırmasın bildi. Sonunda Mustafa 4’ledi.

Bravo Avcı, takımınla iftihar et. Oyun 3-0 olmuş, Hırvat hoca nihayet müdahalesini yapıyor. Podolski-Sneijder içerde; ne yazık ki geç kaldın Tudor. Maç başlarken yanımdakilere hak vermiştim; maç sonunda da haklarını teslim ettim. Tudor’a tavsiyem, futbolda ısrarcılık olmaz Hırvat kardeşim.

Osman Korkmazel Diğer Yazıları

İzlanda yine ters geldi

12 Haziran 2019

Ne haber Dünya Şampiyonu?

09 Haziran 2019

İlk kupa geldi

16 Mayıs 2019

Diagne nihayet

11 Mayıs 2019

O taraftar var ya o taraftar...

05 Mayıs 2019