0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Almanya’nın arkasındaki güç 

Almanya’nın arkasında Küreselciler var. Zaten Berlin’i, “Berlin” yapan da onlar. Küreselciler, Berlin’i “Yeni Londra” yapmak istiyor. Rafda bekleyen sadece Berlin değil, Paris de rol arayışında. Almanya, Fransa’nın Küreselciler’le ilişkilerini yakından takip ediyor. 

Almanya yalnızca Paris’i değil, Türkiye’yi de yakından takip ediyor. Fransa, Almanya’ya karşı Türkiye’yle birlikte hareket etmek istedi, terörle korkutuldu. Berlin, Fransa’nın Türkiye’yle beraberliğine tahammül edemez. Almanya, Paris’in, Küreselciler’le ilişkisinden rahatsız. Küreselciler de Paris-Berlin rekabetinden çok mutlu. Bu rekabet Küreselciler’in işlerini kolaylaştırıyor. Küreselciler bu rekabeti, her iki taraftan istedikleri ödünü almakta kullanıyor. 

Türkiye, Almanya’ya karşı Fransa’yla beraber hareket edebilir. Berlin bundan hoşlanmayacak ve buna engel olmaya çalışacaktır. Paris, doğacak sıkıntının bir kısmını göğüsleyebilir.  Paris ne de olsa Almanya'yı Türkiye'ye nazaran daha iyi tanımaktadır. Zaten Türkiye de bu beklentide. 

Almanya Küreselciler'le beraber hareket ederek, kendisini hapseden zincirlerden kurtulma peşinde. Küreselciler de Almanya'nın, diğer Avrupa güçlerine nazaran daha temiz sicilinin peşinde. Aslında her iki taraf ta birbirini kullanmak istiyor. Berlin, Küreselciler'i bir sıçrama tahtası olarak kullanmak istiyor. Almanya Washington'la mücadelede Küreselciler’e dayanmak istiyor. Küreselciler de Washington’a karşı Almanya’yı kullanmak istiyor. Türkiye, Berlin’e ve Küreselciler’e karşı Washington’la beraber hareket edebilir, zaten de etmekte. 

Küreselciler, Türkiye’yi Washington’dan koparmaya ve Ankara’yı yalnızlaştırmaya çalışıyor. Türkiye bu oyundan Washington’suz çıkamaz. Türkiye, Küreselciler’in ne yapabilecekleri konusunda tecrübesiz, Washington’dan yardım almadan Küreselciler’le başetmesi neredeyse imkânsız. Bu dayanışmaya Washinton’un da ihtiyacı var. Washington, Küreselciler’le ilgili ciddi tecrübe ve bilgi birikimine sahip. Küreselciler, Washington’un müttefikleriyle arasını açmakla meşgul bugün. 

Washington, Türkiye’yi kaybederse bu coğrafyada eli zayıflayacaktır, Berlin hazır beklemektedir. Küreselciler’in hedefi, bu coğrafyayı Almanya üzerinden kontrol altına almak. Almanya, Türkiye’yi kendisine düşman bellemiş durumda. Berlin, Türkiye’nin Güneydoğu’sunu Küreselciler hesabına koparmaya kararlı. Türkiye ve Amerika, bu süreçten, müttefik olmazlarsa, ölümcül bir yara almadan çıkamazlar. Küreselciler, ABD ile Türkiye arasındaki mevcut kavgayı keyifle izlemekteler. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX