• Bist 100
  98415.3
 • Dolar
  5,7971
 • Euro
  6,4953
 • Altın
  277,6320
İstanbul
15 / 21
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Barnabas İncili Genelkurmay'da duruyor mu?

Senaryosu Hollywood stüdyolarında yazılıp, reklam filmleri çekilip, allanıp pullanıp  IŞİD (Irak-Şam İslam Devleti) patentiyle  dünya kamuoyu önüne vizyona çıkarılıp, başlatılan operasyon! 

Devamında milyonlarca Müslüman'ın canına mal olan, milyonlarca Müslüman'ın vatanından, evinden olmasına sebep olan ve hala sözde bitirilmeye çalışılan operasyon! 
Ve ne hikmetse, toplasan topu topu onlarla ifade edilebilecek Hristiyan’ın canını kaybettiği diğer tarafta da milyonlarca Müslüman'ın canına mal olan senaryo geldi Kuran-ı Kerim’e dayandı! 
Bilindiği üzre, sinema konusunda Fransa, dünyada hatrı sayılır bir yere sahiptir, Fransız Edebiyatı, senaristleri, aktör ve yönetmenleri çok meşhurdur! 
Kuvvetle ihtimal, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un son ABD ziyaretinde Trump ile el ele, enseye tokat  samimiyetinde görüşmesinde de sanki görev bölümü yapılmış! 
ABD, İran ile yaptığı nükleer anlaşmayı bitirecek, Fransa da işin edebiyat safhasını yürütecek! 
Macron yurduna döner Fransız edebiyatçı ve sanatçılarını toplar, diğer yanda Trump da avanesini toplar ve aynı anda karar açıklanır: 
Hedef, İslam aleminin iki güçlü ülkesi Türkiye ve  İran! 
Suudi Arabistan, Mısır, İsrail nikahı da kıyılmış, lakin Lübnan’da hesap tutmamış, çünkü Lübnan’da ABD, Fransa, İsrail, Suudi Arabistan ittifakı hezimete uğramış, İran’ın desteklediği Hizbullah seçimden zaferle çıkmıştı! 
Peki amaç neydi? 
Amaç, zaten paramparça olmuş İslam alemini darmadağın etmek! 
Nasıl mı? 
ABD’nin, -bırakın yapılan anlaşmanın ihlali- zerre ihlal emaresi bile yokken anlaşmayı iptal edip aklı sıra son dönemdeki İran, Rusya, Türkiye yakınlaşmasını zora sokarak, özellikle de ekonomik ambargolarla zorlayarak! 
Son zamanda hep Anadolu yollarındayım ve ilginç gözlemlerim oldu özellikle Van’da sokakta gezdiğinizde meseleyi çok daha iyi anlayabilirsiniz! Şu kadarını söyleyeyim, Türkiye-İran arasındaki ticari potansiyel tam yirmi milyar dolar! 
Fransa’nın, Kuran-ı Kerim üstünden başlattığı tartışmanın zamanlaması, kendilerince de tam zamanında olmuştur, çünkü Fransa’nın bu haddi aşmasına, İslam aleminde kendilerinin kukla yönetiminde olan Suudi Arabistan ve Mısır sesini çıkarmayacak, çıkarsa da sadece kendi içinde gaz almanın ötesinde kalmayacak kadar ses çıkaracak, diğer tarafta ise, Fransa’nın bu hadsizliğine özelikle de Türkiye ve İran’da yer yerinden oynayacak! 
Ve ardından dünya kamuoyuna, “Bakın görüyorsunuz işte, Türkiye ve İran terörü destekleyen ülkelerdir” diyecekler! 
Hatta senaryosunu yazıp, reklam filmini çekip, allayıp pullayıp oynattıkları IŞİD filminin birkaç figüranını alana salıp bir iki de aksiyon yaptıracaklar, ihtimaldir ki bu figüranlar da Türk ya da İranlı olanlardan seçilecektir! 
Muhtemelen, Mısır’da El Ezher’den mezun birkaç kişinin de katılacağı bir komisyon kuracaklar, bir nevi İslam Konsülü... Tıpkı İznik Konsülünde yaptıkları gibi... 
Sahi ne olmuştu İznik konsülünde? 
Dört tane İncil seçilmişti. Dördünün de ortak noktası, “Baba-oğul-kutsal ruh”  olarak bilinen teslis inancına uygun olan dört incil! 
Bitmedi, bu İznik Konsülünde lanetli inciller arasında olan bir incil vardı: Barnabas İncili! 
Hani, şu Vatikan’ın varlığını kabul edip, içeriğini kabul etmediği Barnabas incili! 
İslam peygamberi Hazreti Muhammed’in (sav)doğumundan 75 yıl önce, taşıyanların afaroz edildiği incil! “Hazreti İsa  (as) Tanrı’nın oğlu değildir” diyen Barnabas incili! Bir çok yerinde İslam Peygamberi Hazreti Muhammed’in (sav) “Ahmed” olarak geçtiği Barnabas incili! 
Bildiğim kadarıyla Barnabas İncili'nin bir nüshası, 1981 yılında Uludere’de bir mağarada bulunmuş, Babat Aşireti tarafından Prof. Dr. Hamza Hocagil’e okuması ve doğruluğunun tescili için yollanmış, 
daha sonrasında da Genelkurmay Başkanlığı'nca koruma altına alınmıştı! 
Geçmişte Fetullahçı Terör Örgütü'nün kumpasıyla  bir kozmik oda olayı yaşadık!!! 
Elim yüreğimde sormak istiyorum: 
Barnabas İncili Genelkurmay’da  duruyor mu? 
Bu sorunun cevabı çok ama çok önemli! 
Alacağımız cevaba göre, biz de eli kalem tutan 300 aydın buluruz elbet!