0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Şubat 2022 Pazar 17:30:00 - Güncelleme:20 Şubat 2022 Pazar 17:30:00

Yolcu otobüsü kütüphane oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Kastamonu Daday Belediyesine bağışlandıktan sonra gezici kütüphaneye çevrilen yolcu otobüsü, ilçedeki okullarda öğrencileri kitapla buluşturuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Kastamonu Daday Belediyesine bağışlandıktan sonra gezici kütüphaneye çevrilen yolcu otobüsü, ilçedeki okullarda öğrencileri kitapla buluşturuyor. İlk olarak Daday Atatürk Ortaokuluna giden gezici kütüphaneden öğrenciler boyama kitabı aldı.

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, gazetecilere, kendisinin de öğretmen olduğunu ve öğrencileri çok sevdiği için gezici kütüphane yaptırdığını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Taş, "Çok detaylı ve gerçekten çok güzel bir gezici kütüphane yaptılar. Kütüphanemiz okul yöneticilerimizin istekleri doğrultusunda okulları gezecek. Öğrencilerimiz kütüphaneden ücretsiz yararlanacak." dedi.

Kütüphanenin içerisinde 3 bin kitap olduğunu ve yakın zamanda bu sayının 6 bine çıkması için çalışma yürüttüğünü ifade eden Taş, kütüphane için aldıkları tabletleri de kısa sürede öğrencilerin hizmetine sunacaklarını anlattı. Birinci sınıf öğrencisi Elif Karabulut ise otobüs kütüphaneyi çok sevdiğini ve Belediye Başkanı Taş'ın boyama kitabı hediye ettiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Etiketler : Yolcu otobüsü kütüphane oldu Kütüphane Hasan Fehmi Taş
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX