0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Mart 2023 Perşembe 18:40:00 - Güncelleme:09 Mart 2023 Perşembe 18:40:00

Yemekler İtalyan şeften

Ankara'dan İskenderun'a gönüllü giden İtalyan şef, depremzedeler için yemek yapıyor.

Depremlerin yıkıma yol açtığı İskenderun'da gönüllülerin afetzedeler için çalışmaları sürüyor. Bölgede gönüllü çalışanlardan biri de 35 yaşındaki İtalyan şef Andrea Scarpa. Eşi Türk olan Scarpa, Ankara'daki bir restoranda şef olarak çalışıyor.

Depremin ilk gününden itibaren büyük üzüntü yaşayan Scarpa, çalıştığı firmanın da desteğiyle İskenderun'a gönüllü geldi. İtalyan şef, burada aşçı Hasan Bor'un kendi iş yerinde ücretsiz sağladığı yemek hizmetine dahil oldu.

Binlerce depremzedeye yemek yapan Scarpa, "Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bundan dolayı mutluyum. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Onların yemeğe ihtiyacı var. Basit bir şeylere ihtiyacı var. Evlerine gidemiyorlar. Restoranda 8-9 saat çalışıyorsun, ne yaptığını biliyorsun. Burası çok farklı, sabah erken saatte kalkıyorsun, günlük yemek yapmak için. Bayağı çalışıyorsun ama kendini yorgun hissetmiyorsun. Bu beni mutlu ediyor."

Etiketler : iskenderun italyan şef deprem
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX