0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
15 Haziran 2022 Çarşamba 21:00:00 - Güncelleme:15 Haziran 2022 Çarşamba 21:00:00

Öğrencilerden anlamlı proje! Geri dönüşüm iyiliğe dönüşüyor

Kırıkkale'de bir ilkokulda "Geri Dönüşümü İyiliğe Dönüştür" adlı proje başlatıldı. Atıkları toplayan öğrenciler elde edilen geliri, ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilere ulaştırıyor.

ÖNCELİKLİ AMAÇ ÇEVREYİ KORUMAK

Kırıkkale'de Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu "Geri Dönüşümü İyiliğe Dönüştür" adlı bir proje başlattı. Bu kapsamda, öğrenciler, öğretmen ve velilerinin desteğiyle evlerindeki atık plastik, kağıt ve pil gibi malzemeleri okulda topladı. Okulun müdürü Ömer Tanju Cihan, "Çocuklara çevreyi koruyabilmesini ve atığı değerlendirebilmesini öğrettiğimiz zaman geçmişten aldığımız emaneti geleceğe teslim etmiş oluruz mantığıyla hareket ettik" dedi.

YARDIMLAŞMA BİLİNCİ AŞILANIYOR

Öğretmen Füsun Özçelik Güney de okul olarak "Dünya bize geçmişten miras değil, geleceğin emanetidir" felsefesiyle yola çıktıklarını belirtti. Güney, "Doğa için yaptığımız bu iyilik çemberini bir halka daha genişleterek buradan elde edeceğimiz geliri, durumu iyi olmayan öğrenci ve velilerimizle paylaşmaya karar verdik. Projeyle doğayı korumanın yanı sıra, çocuklarımıza yardımlaşma ve dayanışma bilincini de kazandırmış olduk" diye konuştu.

Etiketler : yardımlaşma geri dönüşüm öğrenci
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX