0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2019 Salı 11:16:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2019 Salı 11:24:00

İzmir'in Dikili ilçesinde temizlik seferberliği

İzmir'in Dikili ilçesinde deniz dibinde ve sahilde temizlik yapıldı.

Dikili'de gönüllü hareketiyle başlayan ve 'Dikili'yi seviyorum demekle olmaz' sloganıyla gerçekleşen deniz temizliği etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu. Şafak Pavey Gençlik Merkezi önünde gerçekleşen etkinlikte, ilçenin sahilleri için kolları sıvayanlar, su altını ve Dikili sahillerini temizledi. Etkinliğe katılan Dikili Belediye Başkanı CHP'li Adil Kırgöz, "Dikili'mizde yaz sezonu öncesi hemşehrilerimizle birlikte çok güzel bir etkinliğe imza attık. Gönüllü kardeşlerimizin başlattığı deniz ve sahil temizliğine biz de Dikili Belediyesi olarak destek verdik. Denizlerimizi temiz tutmak bizim elimizde. Hem denizlerimizi hem de deniz canlılarını koruyarak gelecek nesillerimize aktarmalıyız. Deniz kirliliklerine bir son vermek ve toplumumuzu bu konuda daha duyarlı olmaya teşvik etmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bölgemizi, yaz sezonuna da hazırlamış olduk. Dikili Belediyesi olarak kıyı ve su altı temizliğimizi periyodik zamanlarda yapmaya devam edeceğiz. Etkinliğimizde bizlerle olan 7'den 70'e tüm Dikilili hemşehrilerime teşekkür ederim" dedi.

Gönüllü hareketini başlatan Buket Atalay ise, "Son 2 yıldır deniz temizliğini kendi başıma yapmaya çalışıyordum. Ancak tek başıma yapmam mümkün değildi. Bu sene başkanımızın da değişmesiyle birlikte hissettiğimiz yeni enerji ve umutlarla böyle bir organizasyon yapma ihtiyacı duyduk. Açıkçası bu kadar katılım olacağını ben de tahmin etmemiştim. Bugün çok mutlu oldum. Hepimiz Dikili'yi çok seviyoruz. Dikili Belediye Başkanımız Adil Kırgöz'e verdiği destekler için çok teşekkür ederim" diye konuştu.

(DHA)

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX