0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Nisan 2020 Perşembe 10:32:00 - Güncelleme:30 Nisan 2020 Perşembe 10:32:00

İstanbulluları korkutan uğultu sesi yeniden duyuldu!

İstanbul'da gizemli uğultu sesi tartışmaları yeniden başladı. Sosyal medyada kısa sürede viral olan 'gizemli uğultu sesi' deprem mi olacak tartışmasını başlattı.

Deprem korkusunu yaşatan gizemli uğultu ses için bazı uzmanlar değerlendirmede bulunmuştu. Depremden önce bazı seslerin duyulduğu biliniyor. Peki bu uğultu sesinin kaynağı nedir? İstanbul’da deprem mi oldu? İşta bu soruların yanıtı...

İstanbul'da yine farklı semtlerde uğultu sesi duyulduğu konuşulmaya başladı. Dün akşam yoğun bir şekilde dile getirilen iddia sosyal medyayı karıştırdı. Uzmanlar uğultu sesinin depremden önce yaşanabileceğini belirtirken tartışma daha da arttı ancak her ses deprem uğultu sesiyle aynı değildi.

DEPREMİ Mİ İŞARET EDİYOR

Deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy konuyla ilgili, "Bir ses duyduğumuz muhakkak yani bu bir ses ama bu sesin depreme işaret ettiğini kim söylüyor, nasıl bir şey, bu kayıtlar nereden kaynaklanıyor, kimler kaydetmiş bu konularda bilgiler yok. Sosyal medya malesef bu tür haberlerin yayılmasında çok olumsuz etkileri de var burada olduğu gibi. Şöyle bir şey eğer depremler bu kadar yaygın ses veriyorsa dünyada her gün binlerce deprem oluyor her gün bakın aylarca demiyorum yılda zaten 1 buçuk milyar deprem oluyor. Yani dünya o zaman gıcırtıdan gürültüden geçilmez. Bu şekildeki bir şeyi depreme yorumlamak çok doğru değil." dedi.

DEV KARGO UÇAKLARI NEDEN OLMUŞ OLABİLİR

Öte yandan İsitanbul'a dev kargo uçakları iniş kalkış yapıyor. Özellikle Rus Antonov uçakları, dev gövdeleri ile iniş yaparken bu sesi çıkartıyar olabilir.

Etiketler : istanbul deprem uğultu sesi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes