0530 708 54 54
0530 708 54 54
04 Haziran 2022 Cumartesi 18:03:00 - Güncelleme:04 Haziran 2022 Cumartesi 18:03:00

EGM'den 'çocukların kaçırılmaya çalışıldığı' iddialarına yalanlama

Kaynak: AA

ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı illerde "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönündeki iddiaların dezenformasyon içerikli olduğunu, bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

EGM'den yapılan açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek, "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görsellerin paylaşıldığı belirtildi.

"Çeşitli plakalı araçlarla çocukların kaçırıldığı", "kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı" şeklinde ifade içeren kaçırma iddialarına karşın bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmasına rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği kaydedildi.

"ŞAHISLAR HAKKINDA GEREKLİ ADLİ İŞLEMLERİN BAŞLATILDI"

Çocuk kaçırma olayıyla ilgili emniyet birimlerine yapılmış herhangi bir müracaatın olmadığı vurgulanan açıklamada, "Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur. Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Etiketler : EGM emniyet yalanlama
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX