• Bist 100
  116829
 • Dolar
  6,0995
 • Euro
  6,6226
 • Altın
  323,1430
İstanbul
3 / 12
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
16 Nisan 2019 Salı 12:42:08 | Son Güncelleme: 26 Nisan 2019 Cuma 10:13:21

Cumhurbaşkanlığı personel alımı ne zaman?

Cumhurbaşkanlığının personel alacağı haberine ilgili adaylar çok heyecan duymuştu. Naci Ağbal'ın başkanlığını yaptığı Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 7 kişilik boş kadro ile, 3 veri Analizi, Geliştirme ve raporlama uzmanı, 2 yazılım Geliştirme uzmanı ve 2 Yazılım Geliştirme uzmanı (2. Grup) olmak üzere 7 kişilik boşluk ile sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

 “Cumhurbaşkanlığı personel alımı ne zaman?” sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 2019’da alımı yapılacak Cumhurbaşkanlığı personel alımında başvuru şartları araştırılıyor. Veri analizi, geliştirme ve raporlama, yazılım geliştirme alanlarında çalışacak personellerin alınacağı biliniyor. Konuyla ilgili olan ve şartları sağlayan herkesin Cumhurbaşkanlığı personel alımına başvurabileceği belirtiliyor. Peki, “Cumhurbaşkanlığı personel alımı ne zaman? 2019 Cumhurbaşkanlığı personel alım başvuru şartları nedir?” sorularının yanıtı ne?

 

İşte detaylar…

Naci Ağbal'ın başkanlığını yaptığı Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 7 kişilik boş kadro ile, 3 veri Analizi, Geliştirme ve raporlama uzmanı, 2 yazılım Geliştirme uzmanı ve 2 Yazılım Geliştirme uzmanı ( 2. Grup ) olmak üzere 7 kişilik boşluk ile sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, kurumda istihdam edilmek üzere sözlü ve uygulamalı sınav sonucu 7 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Alınacak personel veri analizi, geliştirme ve raporlama, yazılım geliştirme alanlarında çalışacak.  Başvuracakların fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor. Başvurular, Başkanlığın "http://www.sbb.gov.tr" internet adresinden 15-29 Nisan döneminde yapılabilecek.

İstihdam edilecek personele 12 bin 744,98 lira aylık brüt tavan ücret ödenecek. Başkanlık, tavan ücretin altında sözleşme düzenleme ve ödeme yapma yetkisini kullanabilecek. Adayların ilgili ilana başvuru yapabilmeleri için, Öncelikle 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları ve Yabancı Dil Sınavından ( YDS ) inilizce dilinden puan almış olmaları gerekmektedir. Bu yönde adaylara sınav yapılacak olup değerlendirme için bu iki kritere bakılacak ve adayların puan durumlarına sıralama yapılacak.

Bunun dışında adaylardan genel olarak, 65 7Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunmamak gibi nitelkler aranacak. Diğer özel niteliklere ulaşmak isteyen adaylar ilanın tam metnini inceleyebilirler.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın resmi gazete yayımlanmasının ardından başlayacaklar. Bu yönde başvurular 15 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 29 Nisan 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını Başkanlığın https://www.sbb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Bunun dışında yapılacak hiçbir başvuru yöntemi geçerli sayılmayacaktır.