• BIST
  1556.77
 • Dolar
  7,4777
 • Euro
  9,0511
 • Altın
  442,3770
0530 708 54 54
0530 708 54 54
12 Ekim 2018 Cuma 07:52:00 - Güncelleme:12 Ekim 2018 Cuma 07:54:00

Cumhurbaşkanının çağrısıyla Yunusemre denetimleri sıklaştırdı

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine harekete geçti. Ekipler, döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak "haksız kazanç" elde edilmesini engellemek amacıyla ilçedeki iş yerlerinde denetim yapıyor. Denetimlerde kurallara uymayan işletmelere 'Tüketici Kanunu' gereği tespit tutanağı tutulup, cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor.

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine harekete geçti. Denetimlerde, işletmelerde rastgele seçilen bazı ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatı ve geçmiş ayların fiyatları karşılaştırıldı. Fırınlarda ise gramajlar ve fiyat kontrol edildi. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Özgür Esin, tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, zararlarını tazmin edici, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak amacıyla ilçede bulunan iş yerlerinde denetleme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Esin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine rutin olan denetlerimizi yoğunlaştırdık. Tüm işyerlerinin denetimine başladık. İmalat ve üretimi koşullarını, ürünlerin fiyat etiketinin olup olmadığını, etiket ve kasada çıkan fiyat farkı olup olmadığını, elinde ürün olup satmayan yani stokçuluk yapanlara yönelik denetleyici ve cezai işlemler yapıyoruz. Amacımız halkımızın ekonomik çıkarlarını korumak. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda çok duyarlı ve denetim sonuçlarımızı yakından takip ediyor. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Tüm imalatçıları ve satış yapan işyeri yetkililerini kurallara uymaya, halkın sağlığı ve bütçesiyle oynamamaya davet ediyoruz” dedi.