0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Kasım 2020 Çarşamba 15:21:00 - Güncelleme:26 Kasım 2020 Perşembe 08:08:00

Cangöz'üne her şey feda

12 yaşındaki Doruk Pala, gözleri görmeyen sokak köpeğinin tedavisi için kumbarasındaki tüm parasını bağışladı. Büyüklere vicdan dersi veren Doruk köpeğin adını da ‘Cangöz' koydu.

Edirne'de, ortaokul öğrencisi Doruk Pala (12), kentte sokak hayvanları yararına çalışmalar yapan bir derneğin, gözleri görmeyen ve ayaklarında rahatsızlık bulunan köpeğin tedavi masrafları için çağrısı üzerine harekete geçti. Çağrıya duyarsız kalmayarak harçlıklarından artırarak kumbarasında biriktirdiği parayı, köpeğin tedavisi için bağışladı.

GELECEKTEN UMUTLU OLMAYI ÖĞRETTİ

Dernek Başkanı Yağmur Islattı, yaptığı yazılı açıklamada, hayvansever Doruk’un katkılarıyla bir sokak hayvanının daha iyileşeceğini belirtti. Islattı, "Doruk bugün bizlere büyük bir vicdan dersi verdi. Büyüklerine gelecekten hala umutlu olmayı öğretti. Bu güzel evladımızın adını da 'Cangöz' koydu. Söz veriyoruz Cangöz dünyayı tekrar görecek" dedi.

Etiketler : Edirne Doruk Pala sokak hayvanları hayvansever Cangöz Yağmur Islattı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX