0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Haziran 2021 Pazartesi 17:00:00 - Güncelleme:28 Haziran 2021 Pazartesi 17:00:00

Can sıkıntısı meslek sahibi yaptı

Düzce'de iki çocuk annesi ev hanımı Şengül Keser (45), evde oturmaktan sıkılınca 5 yıl önce takı tasarım kursuna gitti. Evinde tasarladığı takıları sosyal medya üzerinden satmaya başladı.

Düzce'de iki çocuk annesi ev hanımı Şengül Keser (45), evde oturmaktan sıkılınca 5 yıl önce takı tasarım kursuna gitti. Evinde tasarladığı takıları sosyal medya üzerinden satmaya başladı. Ürünleri ilgi görünce işlerini büyütmeye karar veren Keser, Düzce Üniversitesi'nde el sanatları eğitimi aldı. Bir de atölye kuran Keser, şimdi takılarını Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerine ulaştırıyor.

Keser, önce takı tasarım kursuna gittiğini, daha sonra kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik sürecini tamamladığını anlattı. Tasarım işine önce evde devam ettiğini belirten Keser, "Atölye ortamı gerekmeyen takılar yaptım. Daha sonra elimde ürünler çoğalmaya başladı. Sosyal medya hesabı açtım, oradan satışlarım başladı. İşlerim açıldıkça daha büyük düşünmeye başladım. Genelde bu gibi atölyeler İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde oluyor. Ben Kapalı Çarşı ortamını Düzce'ye taşımak istedim" diye konuştu.

İstanbul, Ankara ve İzmir'den yoğun sipariş aldığını ifade eden Keser, sözlerini şöyle sürdürdü: "Düzce Üniversitesinde bitirdiğim bölüm tasarım alanında bana katkı sağladı. Daha sonra atölye açmaya karar verdim. Burada sıfırdan takı üretimi, onun haricinde tadilat, tamirat tarzında üretim yapıyoruz. Burası bir imalat atölyesi. Düzce ve dışından taleplerimiz oluyor, onları yapıyoruz. Evde boş oturmak yerine, iş atölye açmaya kadar geldi."

Keser, atölye açma sürecinde kendisine en büyük desteği veren eşine ve kurs eğitmenine teşekkür etti.

Etiketler : Şengül Keser DÜZCE EV HANIMI TAKI TASARIMI
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX