0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2019 Salı 15:15:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2019 Salı 15:22:00

Bisikletli İngiliz ay yıldızlı tişörtüyle Türkiye’den geçiyor

Singapur'a gitmek için 4 ay önce bisikletiyle İngiltere'den yola çıkan Matthew Mears, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

Matthew Mears: "Hangi ülkeden geçiyorsam o ülkenin bayrağını taşıyan tişörtü giyiyorum"

İngiltere'den yaklaşık 4 ay önce bisikletiyle Singapur'a gitmek için yola çıkan Matthew Mears, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine geldi.

İngiltere'nin Manchester şehrinde oturan 53 yaşındaki emekli Matthew Mears, 16 bin kilometre pedal çevirmeyi planladığı yolculuğunun Türkiye ayağını sürdürüyor.

Hanönü'ne ulaşan Mears, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emekli olduktan sonra bisikletle Singapur'a gitme hayalini gerçekleştirmek üzere tek başına yola çıktığını söyledi.

Hollanda, Almanya, Çekya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkeleri geçerek Türkiye'ye giriş yaptığını belirten Mears, Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Hindistan, Nepal, Myanmar, Tayland ve Malezya'nın ardından Singapur'a ulaşmak istediğini ifade etti.

Türkiye sınırları içinde ay yıldızlı tişörtünü giydiğini dile getiren Mears, "Hangi ülkeden geçiyorsam o ülkenin bayrağını taşıyan tişörtü giyiyorum." dedi.

Mears, Türk insanının çok misafirperver olduğunu da kaydetti.

Hanönü yakınlarında, hayvanlarını otlatan çobanla hatıra fotoğrafı çektiren Mears, ilçede bir süre mola verdikten sonra Sinop'a doğru yola çıktı.

(AA)

 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX