0530 708 54 54
0530 708 54 54
06 Temmuz 2022 Çarşamba 07:00:00 - Güncelleme:14 Temmuz 2022 Perşembe 22:29:00

Bayramlıklar Kızılay'dan

4 milyon ihtiyaç sahibine vekaletle keseceği kurbanları ulaştırmayı hedefleyen Kızılay, bayram öncesinde de ihtiyaç sahiplerini tek tek ziyaret ederek bayramlık kıyafetleri dağıtıyor. Hayırseverlerden temin edilen kıyafetler 95 bin kişiye teslim edilecek.

HER KAPI MUTLULUĞA AÇILIYOR

Kızılay, yurt içi ve yurt dışında toplam 4 milyon kişiye ulaşmak için kurban hazırlıklarını tamamladı. Hayırseverlerin kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun bir şekilde yerine getirebilmesi için faaliyetlerini titizlikle yürüten Kızılay, bu bayramda da kıyafet yardımları ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor. Kızılay, bayram öncesinde Türkiye genelindeki 85 Şube ve temsilciliği aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı vatandaşların kapısını çalarak bayramlık kıyafet hediye ediyor.

Hayırsever bağışçılar vekaletlerini bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, Kızılay mobil bağış uygulaması, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ve tüm Kızılay şubelerinden verilebilecek.

YAŞANAN SEVİNCE ORTAK OLACAK

Genç ve kadın gönüllülerinin katılımıyla bayram boyunca da dağıtmaya devam edeceği bayramlık kıyafetlerle başta çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor. Toplamda 375 bin 570 adet giyim malzemesini yaklaşık 95 bin kişiye teslim edecek olan Kızılay, kurban etlerinden oluşan konservelerle de ailelerin bayram sevincine ortak olacak. Kızılay, 2022'deki kesimlerden elde edilecek et ve et ürünleri dağıtımlarında afet ve acil durumlardan etkilenenlere öncelik verecek.

Etiketler : ihtiyaç sahibi kızılay hayırsever
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes