0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Nisan 2020 Pazartesi 17:47:00 - Güncelleme:27 Nisan 2020 Pazartesi 17:47:00

Avukat eşini öldürmüştü! Doktor, ruh hastanesinden akıllı çıktı

Kaynak: AA

ABONE OL

İstanbul Adlı Tıp Kurumu, Diyarbakır'da avukat eşi Müzeyyen Boylu Issı'yı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık doktor Mesut Issı'nın akıl sağlığının yerinde olduğuna ilişkin rapor hazırladı.

Tutuklu sanık Issı'nın Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavisinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Kuruluna sevk edildi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Kurulu sanık Issı hakkında hazırladığı ve dava dosyasına konulmak üzere Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği raporda, sanığın 3 gün boyunca muayenesi, müşahedesi, tetkikleri yapıldığı belirtildi.

Raporda şu ifadelere yer verildi:

"Sanıkta ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı veya akıl zayıflığı tespit edilemedi. Dava dosyasının tetkikinden de suç tarihinde suçunu takip eden günlerde de herhangi bir akli arıza içinde olduğuna delalet edecek tıbbı bulgu ve belgeye rastlanmadı. Mesut Issı’nın eşi kasten öldürmek, tasarlayarak öldürme, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, ruhsatsız silahlarla mermi satın alma, taşıma ve bulundurma suçlarına karşı ceza sorumluluğu tam olduğu kanaat ve mütalaamızı bildirir gözlem raporudur."

8 Haziran'da tutuklu sanık Issı'nın yargılanmasına devam edilecek.

İSTENEN CEZA 

İddianamede, tutuklu sanık Mesut Issı hakkında "nitelikli kasten öldürmek" ve "ruhsatsız ateşli silahla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Doktor Mesut Issı, 19 Mayıs 2019'da merkez Kayapınar ilçesinde boşanma davasının sürdüğü eşi avukat Müzeyyen Boylu Issı'yı tabancayla 11 el ateş ederek öldürmüştü.

Etiketler : Müzeyyen Boylu Issı Elazığ Ruh ve Sinir Mesut Issı Diyarbakır akıllı akıl sağlığı yerinde
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes