0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Haziran 2022 Çarşamba 17:00:00 - Güncelleme:01 Haziran 2022 Çarşamba 17:00:00

Atık lastikler okul bahçesini renklendirdi

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu'nun öğretmen ve öğrencileri, atık malzemeleri boyayarak okul bahçesinde oturma alanı oluşturdu.

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu'nun öğretmen ve öğrencileri, atık malzemeleri boyayarak okul bahçesinde oturma alanı oluşturdu.

Eski otomobil ve bisiklet lastiklerinden yapılan; sandalye, masa ve çiçek saksılıkları okula gelen ziyaretçilerin takdirini topladı.

Proje Danışmanı Matematik Öğretmeni Bilge Eyigün, atık durumda olan malzemeleri öğrencilerin yararlanabileceği kullanışlı malzemeler haline getirdiklerini söyledi. Eyigün, "Yaklaşık 5 ay önce çevreden bulduğumuz birkaç tekerle başladık. Tekerlerimizden neye dönüştürücülerimize karar verdik. Lastik park oluşturmaya karar verdik. Çevrede kullanılamaz halde olan lastikleri öğrencilerimizle beraber çeşitli renklerde boyadık. Öğrencilerimiz, kesme biçme işlemlerini gerçekleştirdiler. Atık araç tekerleklerini de öğrencilerimizin istediği renklere boyayarak oturma grubu ile oyun parkı oluşturduk. Bununla hem tasarruf sağlanmış hem de öğrencilerimiz okula katkı sağlayacak bir çalışma yapmış olduk. Bu proje okul bahçemiz renklendi. Emeği geçen başta proje öğrencilerimiz ve diğer tüm öğrenci ve öğretmenlerimize destek olan idarecilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Projeye katılan öğrenciler; Enez Karakuş, Rojhat Acet, Ruken Akay ise yaptıkları eserlerle mutlu olduklarını dile getirdi.

Etiketler : Atık lastikler Enez Karakuş Rojhat Acet Ruken Akay
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX