0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Temmuz 2022 Çarşamba 18:00:00 - Güncelleme:20 Temmuz 2022 Çarşamba 18:00:00

Anne sevgisi mucit yaptı

52 yaşındaki hayırlı evlat, 72 yaşındaki annesi yol yürüyemiyor diye ona evdeki malzemelerle araç tasarladı. Oluk sacıyla kapladığı aracın kornasını konserve kutusuyla, sinyal kolunu da kalemle yaptı.

MUTFAKTA NE BULDUYSA KULLANDI

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki annesi Ayşe Yıldız'ın yürümekte zorlandığını gören 52 yaşındaki emekli polis Musa Yıldız, 6 aylık çalışmanın sonunda evdeki malzemeleri de kullanarak elektrikli araç yaptı.

Ankara'da yaşayan Musa Yıldız'ın üretip trafiğe çıkardığı aracın dışı oluk sacından, sinyal kolunun kalemden, kornasının ise konserve kutusunda olması görenlerin de dikkatini çekiyor.

BİR TEK ELEKTRİKLİ MOTOR SATIN ALDI

Oğlunun kendisini düşünerek aracı yaptığını bu sayede hayatının kolaylaştığını söyleyen Ayşe Yıldız, "Bagaj dahi var. Hiç yorulmuyorum artık. Bacaklarımdan dolayı çok yol yürüyemiyorum. Oğlumdan Allah razı olsun. Geçen yıl Kurban Bayramı'nda geldiğinde yapıp gitti. Herkes çok beğeniyor" dedi. Oğlu Musa Yıldız da, eski pancar motorunun tekerleklerini ve elektrikli motor kullandığını dile getirdi.

Etiketler : evlat anne mucit
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes