0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Temmuz 2021 Pazar 09:29:00 - Güncelleme:25 Temmuz 2021 Pazar 09:29:00

3. karting faciası

Yanlış bağladıkları kemer bağırsaklarını yırttı! Go-kart pistinde ölümcül ihmal. Daha önce ölümlerin yaşandığı go-kart pistleri bir kez daha kana bulandı. Kemeri yanlış bağlanan genç, ölümden döndü.

Antalya'da 2 Temmuz'da Furkan Özkaya (17) ve arkadaşları bir lunaparka gitti, go-kart'a binmek istedi. Aracı ilk kez sürecek olan Furkan'a çalışanlar, "Korkma, çarparsan lastik bariyerler seni korur" dedi. Furkan, direksiyonu arızalı diye kız arkadaşının indiği araca bindirildi. Omzundan çapraz bağlanması gereken kemer karın bölgesinden yatay bağlandı. İlk turda direksiyon tutukluk yaptı, go-kart aracı etrafı lastikle muhafaza edilen direğe çarptı. Furkan acı içinde araçtan inip yere yığıldı.

11 GÜNLÜK YAŞAM SAVAŞI

Pist çalışanları, sürücülere engel olmasın diye yaralıyı önce pist dışına, sonra otoparka çıkardı. Hastaneye kaldırılan Furkan'ın bağırsaklarının yırtıldığı ve iç kanama geçirdiği saptandı. 6 saatlik ameliyatla bağırsakları dikilen talihsiz genç, yoğun bakımdaki yaşam savaşını kazandı, 11 gün sonra taburcu oldu.

Kaza sonrası kan kustuğunu söyleyen Furkan Özkaya'nın karnına amelilat sonrası 50 dikiş atıldı.

DALGA GEÇİP PARK DIŞINA ATTILAR

Go-kart işletmesi hakkında suç duyurusunda bulunan Furkan Özkaya, olayı şöyle anlattı: "Çarpma sırasında göğüs tarafım öne gitti. Yanlış bağladıkları kemer karnımı sıktı. Ağrıdan yere yığıldım. 'Erkek değil misin, bir şey olmaz' deyip dalga geçtiler. Beni zorla yürütüp pist dışına attılar. Ambulansı bile biz çağırdık. Daha sonra arayıp sormadılar bile."

SABIKASI KABARIK

Sakarya'da 2013'te atkısı go-kart'ın tekerlerine dolanan üniversiteli Tuğba Erdoğan'ın başı kopmuştu.

İstanbul Sarıyer'de de 3 yıl önce liseli Havvanur Yalçın'ın boynundaki şal, go-kart'ın motor aksamına takılmış, nefes borusu parçalanan kız 1.5 ay yoğun bakımda kalmıştı.