0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Ağustos 2021 Cumartesi 13:30:00 - Güncelleme:14 Ağustos 2021 Cumartesi 13:30:00

Milli Muharip Uçak görücüye çıkmaya hazırlanıyor! TUSAŞ Genel Müdürü Kotil açıkladı: IDEF'te İlk kez sergilenecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türkiye'nin milli beka projesi Milli Muharip Uçak'ı, IDEF'te ilk kez sergileyecek. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Kotil, "Ülkemizin en büyük bekâ projesi Milli Muharip Uçak'ı IDEF'te ilk kez sergileyeceğiz. Dünya kamuoyunun önemle takip ettiği MMU'yu 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkaracağız." açıklamasında bulundu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 17- 20 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olan Türkiye'nin en büyük savunma fuarında beka projeleri ile yer alacak. TUSAŞ; ANKA, AKSUNGUR, ATAK, ATAK 2, GÖKBEY, HÜRKUŞ, HÜRJET ve Türkiye'nin bekâ projesi 5'înci nesil ana muharip uçağı Milli Muharip Uçak'ı sergileyecek.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, IDEF hakkında şunları anlattı:

Dünyamız Covid-19'un meydana geldiği 2019 Aralık ayından bugüne günlük yaşamdan, muharebe şartlarına tüm alanlarda tedbirlerin kendini hissettirdiği farklı bir döneme tanıklık ediyor. Kendi sektörümüz özelinde baktığımız zaman havacılık ve uzay alanında üretim ve tasarımların önemli ölçüde hız kesmeden devam ettiği bir dönem yaşıyoruz. Bu kapsamda şirketimiz, Ar-Ge faaliyetlerinden yola çıkarak geliştirdiği özgün platformlar ile dünya havacılık ekosistemine katkı sunmayı sürdürüyor. IDEF bu gelişmelerin paylaşıldığı, ülkemizin gurur projelerinin dünya kamuoyuna tanıtıldığı önemli bir platform. Pandemi şartları göz önüne alındığında ilk kez bu denli geniş bir fuara katılım sağlayacağımız için heyecanlıyız. Ülkemizin en büyük bekâ projesi Milli Muharip Uçak'ı IDEF'te ilk kez sergileyeceğiz. Dünya kamuoyunun önemle takip ettiği MMU'yu 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkaracağız.

(Yeni Şafak)

Etiketler : milli muharip uçak tusaş temel kotil Türk Havacılık ve Uzay Sanayii idef
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes