• BIST
  1325.29
 • Dolar
  7,8345
 • Euro
  9,4649
 • Altın
  456,7890
0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Kasım 2017 Perşembe 14:54:00 - Güncelleme:23 Kasım 2017 Perşembe 14:59:00

Rıza Çalımbay'dan transfer açıklaması: Yönetimle konuşup ona göre hareket edeceğiz

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, transfer çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şu anda transferle ilgili bir çalışmalarının olmadığına işaret eden Çalımbay, şunları aktardı:

"Başkanla oturup konuşarak, plan yapmadık. Çünkü biz öyle bir zamanda geldik ki her maçı kazanmak zorundayız. Kadroyu bilmiyoruz. Belki üç maç sonra oturup rapor çıkartabiliriz. Ona göre 'gitsin' dediklerimizi konuşacağız. Şu anda yazıldığı çizildiği gibi hiçbir oyuncu ile anlaşmadık. Ama maç seyrediyoruz ve oyuncu bulmaya çalışıyoruz. Yönetimle konuşup, düşüncelerimiz ne olur ona göre de hareket edeceğiz."

Osmanlıspor maçının kolay geçmediğini, alınan galibiyette taraftarın büyük katkısı olduğunun altını çizen Çalımbay, "Taraftarın bile hop oturup hop kalktığı bir maçtı. Burada taraftarımızın hakkını yemek istemiyorum. Bu maç azdı ama özdü. Mükemmel bir destek vardı. İnşallah bu şekilde gidersek maçlarımızı iyi bir şekilde bitiririz. Geldiğimiz günden bugüne çok şey değişti. Üstüne koya koya gidiyoruz. Telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Bizim için şu anda kim oynuyor kim oynamıyordan ziyade, kim görev alıyorsa elinden geleni yapıp, şu kaostan bir an önce çıkmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sözleşmesi bitecek oyuncularla ilgili düşüncesi sorulan Rıza Çalımbay, şunları dile getirdi:

"Fazlalık olduğu zaman, kadroya giremeyen arkadaşların yaptığı küçük şeyler bazen takıma zarar verebiliyor. Onun için bu durumun önüne geçmemiz lazım. Onu da devreye kadar çözmemiz gerekiyor. Kritik, kaybetmememiz gereken maçlar oynuyoruz. Şu anda herhangi bir arkadaşımız hakkında karar vermek doğru değil. Hepsine inanıyorum, güveniyorum ve çok seviyorum. Taraftarlarımızla tek yürek olursak, Trabzonspor'u layık olduğu yere götüreceğiz."

Habertürk