• BIST
  1328.73
 • Dolar
  7,8684
 • Euro
  9,4299
 • Altın
  450,0580
0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Kasım 2017 Cuma 12:23:00 - Güncelleme:24 Kasım 2017 Cuma 12:25:00

Rıza Çalımbay'dan transfer açıklaması: Çok fazla transfer düşünmüyorum

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ara dönemde çok büyük transfer düşünmediğini ifade etti.

Çalımbay yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un orantısız  bir şekilde attığından fazla gol yediğini ve bunu değiştirmek için tedbir almaya  çalıştıklarını söyledi.

Elindeki kadro ile ligi götürmeye çalıştığını dile getiren Çalımbay,  "Ben geldikten sonra Trabzonspor 4 gol yedi. Bunların üçünü kendi kalemize attık.  Bu da benim şanssızlığım. Kupa maçı da dahil olmak üzere kendi kalemize  attıklarımızı çıktığımızda bir gol yemişiz. İstatistikleri değiştirmek için  çalışacağız." dedi.

Çalımbay, oyun tarzının içeride ve dışarıda atağı düşünen bir yapıda  olduğunu vurguladı.

Gol yollarında sıkıntı yaşamamak için çalıştıklarını belirten  Çalımbay, "Sıkıntı yaşamayalım diye bütün oyuncularımdan verim almaya  çalışıyorum. N'Doye bu hafta gol attı, attırdı, Burak iki gol attı. Benim  oynattığım takımların gol yüzdesi iyidir." değerlendirmesinde bulundu.

Rıza Çalımbay, hep atağı düşünen bir takım anlayışının olduğunu  kaydederek, "Ama tabii ki gol yemememiz gerekiyor. Hele hele bazı golleri hiç  yemememiz lazım. Devre arasına kadar iyi gittikten sonra düzelteceğiz bunu."   diye konuştu.

"Çok büyük transferler düşünmüyorum"

Trabzonspor'un gol yemesinin sadece savunmadan kaynaklanmadığını, orta  sahada da sıkıntıları olduğunu ama düzelteceklerini belirten Çalımbay, şunları  söyledi:

"Buna inanıyoruz. Çok büyük transfer düşünmüyorum. Yönetimle oturup  konuşacağız. Tek düşüncem 5 lig maçı ve kupa maçları. Mevcut kadromuzu çok iyi  duruma getirip ondan sonra yönetimle konuşacağız."

AA