• BIST
  1320.98
 • Dolar
  8,0013
 • Euro
  9,5325
 • Altın
  465,6640
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Ocak 2018 Çarşamba 19:44:00 - Güncelleme:10 Ocak 2018 Çarşamba 19:56:00

Fatih Terim Kwadwo Asamoah transferinin zayıf ihtimal olduğunu söyledi

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, GS TV'de "Fatih Terim İle Çok Özel" programında açıklamalarda bulundu.

İŞTE FATİH TERİM'İN SÖZLERİ

"Geldiğimiz ilk günden beri bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bazı alışkanlıkları, tutumu değiştirmek için, sisteme uydurmak için uğraşıyoruz. Bir yandan fizik kalitelerini bir düzeye getirirken, mental olarak da bir şeyleri halletmek istiyoruz, bunun içinde sistem de var. Fernando'nun geçen sezondan kalma bir sakatlığı var. Geçen gün konuştum, çok şükür ciddi bir sakatlığı yok."

"TARIK VE EMRAH ŞANS BULAMAYACAĞI İÇİN BÖYLE KARAR ALDIM"

"Tarık ve Emrah'ın oynamasını istediğim için ve burada fazla forma şansı bulamayacağı için böyle bir karar aldım. De Jong da zaten burada oynayamıyordu. Onun için gitmesine izin verdim. Mukaveleyi oyuncu uzatır, devamını oyuncu sağlar. Futbolcumuz yeni mukavele istiyorsa, Galatasaray'da kalmak istiyorsa, zaten bunu belli eder, biz de kimseye hayır demeyiz."

"İYİYİZ AMA ALDIĞIMIZ SONUÇLAR ÖYLE DEĞİL"

"Benim için avantaj olan mekanı bilmek. Evimdeyim zaten. Dışarıda olmak ile içeride olmak arasında fark var. Dışarıda seyredersiniz ama içeride yaşarsınız. Kendi kafanıza da notlar koyarsınız. Dışarıdan baktığımız zaman çok iyi takımız. Ama aldığımız sonuçlara bakınca çok iyi değil. İçeride tamam iyiyiz de dışarıda aldığımız sonuçlar değil. Oyunculara çok fazla dokunmadım, sadece kazanmamız gerekiyor dedim 2 maç için."

"Kısa sürede hem hazırlık maçı oynamamız lazım hem de fiziğimizi en iyi şekilde getirip ikinci sezon için hazır olmamız lazım. Bir hazırlık maçı daha oynayabiliriz. İstanbul'a dönmeyeceğiz. Buradan İzmir'e döneceğiz, maç günü de gidebiliriz. Ondan sonra İstanbul'a döneceğiz. İkinci yarının ilk maçı olan Kayserispor maçına hazırlanacağız."

ASAMOAH TRANSFERİ VE SOL BEK TRANSFERİNDE DURUM

Her zaman oyuncuya ihtiyacınız olabilir. Vereni fazla, alanı az tarafı tercih ediyorum ben her zaman. Geldiğim ilk gün sol bekimiz yok dedim ben zaten. Onun için arayışlarımız var. Asamoah hakkında bilgi vereyim. Benden önce gelişmiş bir olay ama olma ihtimali zayıf olarak görünüyor. Alternatiflere bakıyoruz. Bizim istediğimize, sistemimize, ekonomimize uygun isimler olsun. Galatasaray taraftarlarının seveceği, fark yaratacak bir isim bakıyoruz. Bu da kolay değil tabi. Burada kurduğumuz kamp içerisinde dünyanın her tarafını tarıyoruz, diyaloglar içindeyiz. En kısa zamanda getirmek istiyoruz. Devre arası transfer çok doğru durmuyor açıkçası. Herkes iyi giderken, kendi oyuncusunu niye versin? Böyle bir atmosferde belki bir, belki iki transfer olabilir. Ancak üçü geçmez. Önce ihtiyacımızı gidermek istiyorum. O da sol bek. Ondan sonra teknik heyetin aklında bir şeyler var. Belki bir sürpriz yapabiliriz.

"SAĞ AYAKLI BİR OYUNCUYU SOLDA OYNATMAKTANSA, BALTA'YI TERCİH EDERİM"

"Başkan bana sana ihtiyacımız var dediği zaman, bir dakika 5-6 eksiğimiz var demedim, hemen soyundum. Öncelik oyuncuların performansının artışı, yeni transfer onlar olur. Hakan Balta'yı da yeni transfer olarak görebilirsiniz. Orada zaten Lato ve Hakan var. Sağ ayaklı bir oyuncuyu sol bek oynatmaktansa, Hakan Balta'yı tercih ederim Sol bek transferini Türkiye'den çözemiyoruz, yabancı olacak. Onun için 1-2 yabancı oyuncu gidebilir. Konuştum bazı oyuncularla, transfer gelirse hazırlıklı olun diye. Bizde her şey konuşulur çünkü. Dışarıdan duymayın dedim."

"DONK'TAN BEKLENTİM VAR; SELÇUK DA 3 YERDE OYNAR"

"Donk'u herkes Kasımpaşa'dan tanıyor. Meziyetli bir oyuncu. Ben de kendisine o Donk'u istiyorum dedim. Beklentim var. Fernando sakatlanırsa Donk olması lazım. Gerçi orada Selçuk da var. Selçuk, orta sahanın 3 yerinde de oynar. Herkes kendini önemli hissederse, birkaç kişinin üstüne yük binmez. Yönetime bu yüzden 20 futbolcu + 3 kaleci yeter dedim. Kupada ve ligde devam eden Galatasaray'da herkese şans gelecektir. Mühim olan, futbolcuların o şansı doğru kullanmasıdır. Onlar da bunu biliyor. Adaleti sağlamanız gerekiyor. Ben mutlu olmalarını isterim. Mutlu olmayan hiçbir insan, gerçek performanslarını ortaya koyamaz. 30 sene önce de ilk söylediğim buydu. Mutlu olun diyorum oyunculara."

ELMANDER AÇIKLAMASI

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, teknik ekibine Necati Ateş, Gökhan Zan ve Johan Elmander'in de katılacağını söyledi.

Terim, Necati ve Gökhan Zan'ın altyapının başına geçeceğini belirtirken, "Altyapıdan yine bir şey çıkmıyor. Galatasaray'ın alt yapısından sürekli birileri çıkmıştır. O yüzden bu konu için yeni projeler düşünüyorum. Necati'yi, Gökhan'ı çağırdım. Çok paramız yok ama itibarımız var dedim. Onlar da biz böyle bir şey talep etmiyoruz, bizim için gururdur bu işi yapmak dedi. Onlara görev vereceğim. " ifadelerini kullandı.

"ELMANDER DE CUMARTESİ GÜNÜ GELECEK, ÇEKİRDEKTEN YETİŞMİŞ..."

Deneyimli hoca, Elmander'in de geleceğini söyledi ve, "Elmander, büyük ihtimal Cumartesi aramıza katılacak. Konuştum, geliyor. Daha da gelecek olanlar var. Necati ve Elmander'in forvetleri çalıştırmalarını istiyorum. İleride Galatasaray'dan çekirdekten yetişmiş antrenörler kazandırmış olacağız inşallah. Elmander'in yaklaşımı beni çok mutlu etti. Florya'ya el attık, şu yoğunluğu da bir üstümüzden atalım, çok şey değişecek." diye konuştu.

"STADIMIZDA BOŞLUK OLMASINI KABUL EDEMİYORUM"

"Galatasaray'ın puanı ne olursa olsun, bizim stadımızda boşluk olmasını kabul edemiyorum. Günümüzü oraya ayırmalıyız. Bizim en güzel günlerimiz, taraftarla sahayı paylaştığımız günler. Seyircisiz, bu işin bir esprisi yok. Biz oynarken, onlar da orada mutlu olmalılar ki o sinerji bize gelsin. Bundan sonra Galatasaray tribünlerinin hiç boş olmamasını dilerim. Arsenal ve Dortmund gibi takımlar nasıl oluyor her maçı dolduruyor, bizim taraftarlarımız onlardan daha büyük. Unutmasınlar ki en kötü zamanlarda onlara ihtiyacımız var. Beni kırmayacaklarını bildiğim için çok rahat konuşuyorum. Bazı oyunculara tepki gösterin ama ben koyduğumda tepki göstermeyin demiştim, göstermediler. Onlar beni anlar. Sonuçta Galatasaray oynuyor. Hepimizin ortak noktası Galatasaray. Biz de onlara layık bir şekilde oynayacağız. Oyuncularıma güveniyorum. Ortaya çok güzel bir şey çıkacak inşallah."

"RAKİPLERE SAYGIMIZ VAR; HERKESİN DE BİZE SAYGI DUYDUĞU..."

"İkinci yarı, mücadelesi çok daha fazla bir lig olacağı kesin. Tüm rakiplere buradan başarılar diliyorum. Kavgasız, gürültüsüz bir lig olur umarım. Yukarı taraf, sonuna kadar götürecek diye düşünüyorum. Biz tüm takımlara saygı duyuyoruz, hepsine sevgiyle saygıyla iyi yıllar diliyoruz. Önemli olan bizim nasıl oynayacağımız. Rakibi analiz ederiz ama bizim tarafın ne yapacağı her zaman daha önemlidir. Herkesin saygı duyduğu, beğendiği bir futbol izletme isteğimiz net."

Sporx