• BIST
  1328.83
 • Dolar
  7,8228
 • Euro
  9,4308
 • Altın
  459,3260
0530 708 54 54
0530 708 54 54
03 Nisan 2017 Pazartesi 10:57:00 - Güncelleme:03 Nisan 2017 Pazartesi 10:58:00

Emre Mor: Gönlümdeki takım...

Milli yıldızımız Emre Mor, Hürriyet'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte soru ve cevaplar...

MİLLİ FORMAYLA ATTIĞIN İLK GOL SONRASI NELER HİSSETTİN?

 

Herkes çok mutluydu. Gol atmak zaten harika bir duygu ama A Milli Takım formasıyla bunu başarmak benim için inanılmazdı. Bunun gerçekten bir tarifi yok. İlk golüm olması sebebiyle de büyük bir duygu patlaması yaşadım.

 

Sosyal medya seni ve Moldova maçında attığın o çalımı konuştu. O hareketi yaparken neyi düşündün?

 

Küçük yaşlardan beri antrenmanlarda çalıştığım bir hareketti. Maçta da topun gittiği yönü ve rakibin açısını görünce yapabileceğimi düşündüm ve yaptım. Rakibimi rencide etmek gibi bir niyetim asla olmadı. O an ne hissediyorsam onu yaptım. Sosyal medyada konuşulduğunu da arkadaşlarımın mesajları sonrası gördüm. Herkese teşekkür ediyorum.

 

FATİH TERİM'LE ARANDA NASIL BİR DİYALOG VAR?

 

İnanılmaz bir adam ve iyi bir insan. Bunu çok iyi biliyorum. Benimle her konuştuğunda bunu hissediyorum. Bana her zaman inanıyor. Şans verdiği için de büyük bir mutluluk yaşıyorum.

 

PEKİ YA ARDA TURAN?

 

A Milli Takım'da her zaman benimle konuşuyor. Tıpkı Fatih Hocam gibi bana inanıyor ve arkamda duruyor. Her zaman hedeflerim için koşmam gerektiğini söylüyor ve daima pozitif. Onu gerçek abim gibi seviyorum.

 

HANGİNİZ TAVLADA DAHA İYİ?

 

Ben tavlayı Arda Abi'den daha iyi oynuyorum (Gülüyor). Daha henüz oynamadık ama bir dahaki sefere en büyük maçım onunla olacak.

 

BARCELONA'DA OYNAYABİLECEK POTANSİYELDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR MUSUN?

 

Kendimi biliyorum ve Barcelona'da oynayabileceğime inanıyorum. Zaman ne getirir bilinmez. Şu an tek amacım iyi bir futbolcu olabilmek.

 

Aubameyang, Türkçe biliyor mu? Sana tweet olarak attığı, "Koçum" kelimesini kimden öğrendi?

 

Hayır, Almanca biliyor. Pek çok oyuncu farklı dilden kelimeler öğreniyor ve kullanıyor. Bana Twitter'dan yazdığı, "Koçum" kelimesini benden duymadığı kesin Nuri Şahin'den duymuş olabilir (gülüyor).

 

TÜRKÇE'Yİ NE ZAMAN ÖĞRENECEKSİN?

 

Şu anda Almanca öğreniyorum. Gerçekten öğrenmeyi çok istiyorum ama bunun için biraz daha zamana ihtiyacım olacak. Ama bir gün sizler gibi Türkçe konuşacağım, bunu gerçekten istiyorum.

 

BİR GÜNÜN NASIL GEÇİYOR?

 

Antrenmanlar günümün büyük bir bölümünü kaplıyor. Dinlenip rahatlamaya çalışıyorum. Boş zamanlarımda ise Almanca öğrenip, arada bir de dijital oyunlar oynuyorum.

 

GÖNLÜNDEKİ TAKIM REAL MADRİD

 

Şu an için bilmiyorum. En büyük hayalim Real Madrid forması giymek ama daha çok erken. Dortmund dünyanın en iyi ve pozitif takımlarından biri. Burada çok şey öğreniyorum. Ve buradan ayrılırken yıldız bir oyuncu olarak gitmek istiyorum.

 

Üç büyüklerle hakkında çıkan transfer haberleri için neler söyleyeceksin?

 

Yanıt yok.