• BIST
  1328.83
 • Dolar
  7,8228
 • Euro
  9,4308
 • Altın
  459,3260
0530 708 54 54
0530 708 54 54
02 Nisan 2017 Pazar 11:22:00 - Güncelleme:02 Nisan 2017 Pazar 11:27:00

Dursun Özbek: Belki gizlenmiş FETÖ'cü üyeler vardır! Arıyoruz...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gündemle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, FETÖ/PDY ile ilişkili olan ve ihraç ettikleri üyeler ile ilgili olarak CNN Türk Hafta Sonu'na konuştu.

İşte Dursun Özbek'in sözleri:

"Böyle bir tartışma varsa, ana sebebi Galatasaray özellikle 15 Temmuz sonrası içinde FETÖ temizliği yapan tek kulüptür. Ne kadar FETÖ'cü varsa hepsini Disiplin Kurulu'na sevk ettik. Siz bana başka bir kulüp söylesenize böyle yapan.

Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Devlet düşmanı terör örgütüne karşı duruşumuz net. Yönetici seviyesinde de bu insanlar içimizde olmamıştır. Devlet kademelerinde olmaları gerekçesiyle kulübe üye olmuşlar. 7 tane üst düzey devlet görevlisini bu nedenle ihraç ettik. Galatasaray bu konuda çok hassas. Biz bunu yaptık, Galatasaray'ın böyle konuşulmasının sebebi aldığımız aksiyon nedeniyledir. Galatasaray yönetimi gereğini yapmış ve içini temizlemiştir. Diğer kulüpler böyle bir hareket aldı mı!"

"500 YILLIK BİR GELENEĞİMİZ VAR!"

"Galatasaray, sportif manada başarılarını sahadaki sportif başarılarıyla almıştır. Galatasaray'ın bugünkü duruşuna bakın. Galatasaray'ın değerleri vardır. Bu değerlere bağlı olarak Galatasaray hareket eder. Yazılmış çizilmiş değerler değildir, 500 yıllık bir geleneğimiz var. Devlete uzun süredir hizmet eder Galatasaray. Böyle bir sızmanın desteğiyle başarılı olması mümkün değildir. Son dönemdeki duruş da bunun ispatıdır."

"YÖNETİMİ ZORA SOKMAK İÇİN ORADAYDILAR"

"Bu manada 7 tane üye sevk ettik. Bunların 3'ü futbolcu, diğerleri devlet kademelerinde olan 7 kişi. Genel kurula gelme nedeni tüzüğümüzdür. Disiplin Kurulu, bu 7 kişi savunma için çağırdı. Disiplin de kararını veriyor ve kesin ihraç için genel kurula gidiyor. 5 kişi hakkında genel kurul ihraç kararı verdi. 2 futbolcu konusunda bir hassasiyet oluştu, yapılan konuşmalar neticesinde. 12 saat süren bir kurul sonrasında hazirunun büyük kısmı orayı terk etti. Orada kalanların büyük kısmı, yönetime muhalif, yönetimi zora sokmak için oradaydılar. Büyük ölçüde bunun rolü oldu. Bunu kullandılar."

"BELKİ GİZLENMİŞ ÜYELER VARDIR! ARIYORUZ"

"Yönetimin duruşu, Galatasaray'ın duruşu net. Biz çok üzüldük kurulda böyle bir şey olduğu için. Orada ortaya çıkan sonuçtan çok üzüldüm. Ertesi gün sabah 9.30-10.00 gibi yönetim kurulunu topladık. Genel kurulda böyle bir hassasiyet oluştu ve başka bir maddeden kesin ihracı uyguladık.

Galatasaray, hiçbir zaman devlete karşı olan, devleti yıkmak isteyen kişilerle birlikte olmaz. Galatasaray'ın terör örgütü ile birlikte anılmasını doğru bulmuyorum. Galatasaray, bütün FETÖ bağlantılı üyelerini atmıştır. Belki gizlenmiş tek tük üyeler vardır. Onların da arayışı içindeyiz. Bu işi netleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Galatasaray, zerre kadar tereddüt etmeden bu kişilerden arınacaktır."